Zespół Folklorystyczny „Skidniowianie”

Miło nam poinformować, że zespół Folklorystyczny „Skidniowianie” wzbogacił się o nowego członka pana Czesława, grającego na saksofonie. Życzymy sukcesów, zdrowia i wielu wspaniałych jubileuszy dla Wszystkich, którzy na te sukcesy pracują.

Nowa inicjatywa! Gmina Kotla wspiera lokalną kulturę!
Cieszymy się ogromnie! Dzięki pozyskanym środkom Gmina Kotla planuje zakup nowych strojów ludowych dla naszych Zespołów Folklorystycznych!- Nasze Zespoły Folklorystyczne stanowią serce naszej społeczności. Wspieramy trzy zespoły: „Skidniowianie” ze Skidniowa, „Grochowiczanki” z Grochowic oraz „Wrzos” z Chociemyśli. Ich zaangażowanie wzbogaca naszą kulturę, pielęgnuje tradycje ludowe, a także promuje naszą gminę – informuje pełniąca obowiązki Wójta Gminy Kotla Kamila Suchocka – Szperlik.
Planowany całkowity koszt projektu to 43 tys. złotych, a na jego realizację pozyskaliśmy środki zewnętrzne z KGHM Polska Miedź S.A. Obecnie trwają przymiarki nowych stroi i już niedługo będzie można zobaczyć „odnowione” zespoły podczas występów.