ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Biblioteki

Podejmij wyzwanie – weź udział w akcji czytelniczej.

OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK

PRZED NAMI JUBILEUSZOWA 20. EDYCJA ŚWIĘTA WOLNYCH KSIĄŻEK

13 czerwca obchodzimy Święto Wolnych Książek. Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Niechaj w tym dniu książka będzie najważniejsza, pokażmy, że otwiera umysły, rozbudza pasje i marzenia. Dzielmy się nią z innymi, obdarowujmy przyjaciół, znajomych, przechodniów, przekazujmy do szkół, domów seniora, domów samotnej matki , świetlic środowiskowych, szpitali, noclegowni itd.. Dzięki naszej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Źródło – www.bookcrossing.pl

Przyłącz się do nas! Działaj z nami!

Jeśli chcesz śledzić losy swojej książki, przyjdź do naszej biblioteki i odbierz naklejki bookrossingowe.

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece!

Z myślą o najmłodszych czytelnikach organizatorzy kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowali zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą, a w niej autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla tego projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotacja na zakup nowości wydawniczych do bibliotek!

Biblioteka GOKiS w Kotli otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych i usługi zdalnego dostępu do książek ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W ramach dotacji w wysokości 1615,00 zł i wkładu własnego GOKiS w wysokości 3000,00 zł w roku 2021 zakupiliśmy 177 nowości, które już są dostępne dla naszych czytelników.
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach zadania dla bibliotek publicznych na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.
ZAPRASZAMY DO NASZEJ BIBLIOTEKI PO ŚWIEŻUTKIE NOWOŚCI❗📖
Skip to content