Zespół Folklorystyczny GROCHOWICZANKI
Historia zespołu
Zespół powstał w 1986 roku, kiedy to Grochowice wygrały konkurs „Czyste i zdrowe mleko”. Kierownikiem zespołu jest pani Stanisława Jasinowska. W zespole występuje trzynaście osób, w tym kapela składa się z dwóch osób: akordeonisty i perkusisty.
Osiągnięcia zespołu:
- występy na przeglądach zespołów folklorystycznych w Legnicy, w Pniewach k .Warszawy, gdzie zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody
- wyróżnienia w przeglądzie piosenki kresowej „Wielkie Bałakanie” w Węglińcu w latach 1999, 2002,2003
- udział w Pielgrzymce w maju 1998-2001 i zdobycie tam wyróżnienia w Ogólnopolskiej Biesiadzie Zespołów Kresowych
- zajęcie III miejsca za regionalną potrawę zabużańską w Konkursie Wypieku Chleba i Potrawy regionalnej w latach 1999-2000 oraz I miejsce za wypiek cukierniczy (tort „Książka”)
- wyjazdy zagraniczne: Lwów, Litwa
„Grochowiczanki” swoimi występami uświetniają wiele wydarzeń i uroczystości na terenie gminy oraz powiatu.
W 2012 roku zespół otrzymał jubileuszową nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
*********************************************************************
Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w sobotę 24 sierpnia na terenie sportowo-rekreacyjnym w Kotli, a gospodarzami uroczystości było sołectwo Chociemyśl.
Dzień rozpoczął się Zawodami Sportowo-Pożarniczymi o puchar Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. W rywalizacji udział wzięły drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu gminy Kotla. Pierwsze miejsce wywalczyła OSP Kotla, drugie miejsce zajęła OSP z Grochowic, trzecia na podium była OSP Chociemyśl. MDP otrzymały medale oraz upominki. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od przejścia barwnego korowodu, w którym szli zaproszeni goście, reprezentacje sołectw z chlebami dożynkowymi, którym towarzyszyła Zakładowa Orkiestra Huty Miedzi Głogów i nasze zespoły folklorystyczne.
Polową Mszę Świętą celebrował ksiądz kanonik Andrzej Skoczylas, a o oprawę muzyczną zadbały zespoły folklorystyczne i orkiestra. Po dziękczynnym nabożeństwie wystąpiła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów.
Najważniejszym momentem uroczystości dożynkowej było tradycyjne przekazanie chleba upieczonego z pierwszych tegorocznych zbiorów przez starostów dożynek Panią Agnieszkę Krupę i Pana Wiesława Lektarskiego na ręce Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskego i Przewodniczącej Rady Gminy Pani Haliny Przybylskiej. Podzielonym chlebem Wójt, Przewodnicząca, starostowie dożynek oraz sołtys sołectwa Chociemyśl częstowali uczestników i gości dożynek.
–„Dzisiejsza uroczystość to doskonała okazja, by w imieniu wszystkich podziękować Wam, Drodzy Rolnicy za cierpliwość, za trud i troskę, za kultywowanie tradycji i za jakże godną postawę, mimo wielu problemów, jakie niesie ze sobą praca na roli”- mówił Wójt Łukasz Horbatowski. – „Słowa podziękowania kieruję także do delegacji sołeckich za piękne, jak co roku wieńce dożynkowe, kosze i pachnące chleb –symbol Waszej gospodarności i pracowitości”- dodał wójt.
Zespoły folklorystyczne „Grochowiczanki”, „Skidniowianie” oraz „Wrzos” ośpiewywały wieńce dożynkowe, a także uświetniły uroczystość swoimi występami na scenie.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, w tym Posłowie na Sejm RP Pani Ewa Drozd oraz Pan Wojciech Zubowski, Starosta Głogowski Pan Jarosław Dudkowiak, Wicestarosta Głogowski Pan Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego Pan Bartosz Ławrowski, Prezydent Miasta Pan Rafael Rokaszewicz, Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Głogowie Pan Sławomir Majewski, Wójt Gminy Jerzmanowa Pan Lesław Golba, Sekretarz Gminy Kotla Pani Ewa Konarska-Jóźwiak, Skarbnik Gminy Kotla Pan Krzysztof Słomianny, Dyrektor Zarządu Zlewni w Zielonej Górze Pan Jan Wardecki, Honorowi Obywatele Gminy Kotla Pani Czesława Kozłowska i Pan Jan Baraniecki oraz Zasłużeni dla Gminy Kotla Pani Nina Grabowska i Pani Marianna Stachurska.
Dożynki to nie tylko tradycyjna część oficjalna, ale i wiele atrakcji i zabawy dla uczestników. Na najmłodszych czekały bezpłatne dmuchane atrakcje, bumper football oraz paintball laserowy. Nie zabrakło również stoisk z zabawkami oraz stoisk gastronomicznych. Na stoisku gminnym częstowano uczestników dożynek ciastem oraz chlebem ze smalcem, przygotowanym przez mieszkańców sołectwa Chociemyśl. Wędliny ufundowali Państwo Elżbieta i Robert Jaworscy z Moszowic. Można było również zobaczyć rękodzieła m.in. Anny Gniewosz, Krystyny Filipowicz i Marii Chorąży.
Gwiazdą tegorocznych dożynek był zespół disco polo VEEGAS, który pod scenę przyciągnął tłumy. Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Koneser”, która trwała do późnej nocy.
Bardzo serdecznie dziękujemy Starostom Dożynek, mieszkańcom Chociemyśli, mieszkańcom sołectw z terenu naszej gminy i gościom za udział w dożynkach, a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Urzędu Gminy, firmie SUEZ i wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek.
Wsparcia finansowego na organizację dożynek udzielił Bank Spółdzielczy we Wschowie za co serdecznie dziękujemy.
***************************************************************************
Podtrzymują folklor i tradycje ludowe
Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” w ubiegłą sobotę (08.06) prezentował się podczas XXVI edycji Przeglądu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Jaczowie.
W przeglądzie wzięło udział szesnaście formacji, które prezentowały swoją twórczość.
„Grochowiczanki” swoimi występami uświetniają wiele wydarzeń i uroczystości na terenie gminy oraz powiatu.
Dziękujemy za godne reprezentowanie oraz promocję naszej Gminy.
Fot. Piotr Gajek
*****************************************************************
Wielkanocne warsztaty w: Galeria Glogovia.
Podczas prezentacji wystąpiły zespoły folklorystyczne „Grochowiczanki”, „Skidniowianie” i „Wrzos”.
*************************************************************
Kolacja w remizie po raz trzynasty
W organizację spotkania zaangażowani byli Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” Ochotnicza Straż Pożarna w Grochowicach, sołectwo Grochowice i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli za co pięknie dziękujemy.
Dożynki 2018
Zgodnie z tradycją po ceremoniale dzielenia chleba sołectwa ośpiewywały swoje wieńce. W tym roku wieńce przygotowało osiem sołectw. Wszystkie sołectwa za swój trud zostały nagrodzone upominkami.
Nagrodę, w postaci czeku na kwotę 1500 zł, z rąk Wójta Łukasza Horbatowskiego, Przewodniczącej Rady Haliny Przybylskiej i Dyrektora GOKiS Iwony Adamczak odebrał tego dnia zespół folklorystyczny „Skidniowianie”, obchodzący w tym roku jubileusz 35-lecie swojej działalności. Na scenie wystąpiły też zespoły „Wrzos” i „Grochowiczanki”. Na stoisku promocyjnym Gminy Kotla, przygotowanym przez pracowników Urzędu Gminy, prezentowano lokalne rękodzieło, serwety i wyszywane obrazy. Ponadto mieszkańcy sołectwa Kotla przygotowali poczęstunek dla zaproszonych gości, a uczestników dożynek witali domowym ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Dla dzieci czekały bezpłatne skoki na bungee. Dużą atrakcją tegorocznych dożynek był koncert gwiazdy disco polo zespołu „After Party”. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna z zespołem „Contrast”.
Bardzo serdecznie dziękujemy Starostom Dożynek, mieszkańcom Kotli, mieszkańcom sołectw z terenu naszej gminy i gościom za udział w dożynkach, a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Urzędu Gminy, strażakom z OSP Chociemyśl i Grochowice i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek i dożynkowej mszy. Dziękujemy także naszym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu Wschowa oddział w Kotli, GPK SUEZ oraz Nadleśnictwu Sława Śląska. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich, mimo przeciwności pogodowych, mogliśmy przeżyć tak wspaniałą uroczystość.
Mieszkanki Chociemyśli promowały lokalny produkt czyli „kapuśniaczki”. Odbyło się to w ramach współpracy KGW w Chociemyśli z Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund” z siedzibą w Warszawie w związku z realizacją operacji „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie – wiem co zjem” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Plan operacyjny na lata 2018-2019.

W cieniu Kolegiaty
Na scenie zaprezentowały się nasze zespoły folklorystyczne „Wrzos” z Chociemyśli, „Grochowiczanki” oraz „Skidniowianie”, którzy z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 35-lecia swojej działalności, uhonorowani zostali nagrodą w wysokości 800 złotych.
Po drugiej stronie sceny Gminę Kotla i jednocześnie swoją parafię, pięknie reprezentowało Sołectwo Krzekotówek i Sobczyce. Na przygotowanym stoisku promocyjnym prezentowane było rękodzieło przygotowane przez mieszkanki Sobczyc Panią Krystynę Filipowicz, Panią Marię Chorąży i Panią Marię Długosz. Ponadto na stoisku mieszkanki Krzekotówka i Sobczyc częstowały gości słodkimi wypiekami i smażonymi pierogami ruskimi i z mięsem. Wszystkie datki, którymi za poczęstunek odwdzięczali się goście, zostały przekazane na rzecz odbudowy Kolegiaty.
Za promocję Gminy Kotla oba sołectwa nagrodził upominkami Wójt Gminy Kotla. W przygotowaniu stoiska mieszkańców i zespoły wsparł Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli i Gmina Kotla. Serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom zaangażowanym w przygotowanie stoiska, przygotowanie pierogów, wypieków, za obsługę stoiska w trakcie imprezy, a naszym zespołom za pełne wdzięku występy.



Na ludową nutę

Wyróżnienie TVP 3 Gorzów Wielkopolski dla „Grochowiczanek”
****************************************************************************************************************
ZF Grochowiczanki w Gorzowie Wielkopolskim
10 maja Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” wystąpił w Akademii im. Jakuba z Paradyża w ramach VII FESTIWALU NAUKI I KULTURY EUROPEJSKIEJ. Gratulujemy i dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
[wppa type=”cover” album=”344″]Any comment[/wppa]
****************************************************************************************************************
Kolacja w Remizie
We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w sali wiejskiej w Grochowicach odbyło się po raz dwunasty spotkanie pn. „Kolacja w remizie”. Corocznie gośćmi Zespołu Folklorystycznego „Grochowiczanki” i sołectwa są uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Interdyscyplinarnej „Język. Religia. Tożsamość” organizowanej przez PWSZ z Gorzowa Wielkopolskiego, a odbywającej się w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie. Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” przy współudziale OSP Grochowice, sołectwa i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli przygotował uroczystą biesiadę. Atmosferę radosnego spotkania przy stole uświetniły występ zespołu „Grochowiczanki”. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania, a zespołowi za piękny występ.
[wppa type=”cover” album=”343″]Any comment[/wppa]
*************************************************************************************************************
Jubileusz 30-lecia Zespołu Folklorystycznego „Grochowiczanki”
W sobotę 25 listopada Zespól Folklorystyczny „Grochowiczanki”obchodził piękny jubileusz 30-tu lat działalności. W uroczystości wzięli udział m.in. Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska, Sekretarz Gminy Kotla Ewa Konarska-Jóźwiak oraz Dyrektor GOKiS w Kotli Iwona Adamczak i Dyrektor GOPS-u w Kotli Dorota Młodecka.
*************************************************************************************************************
Najładniejszy ogród w Gminie Kotla
W 10 listopada br. w Grochowicach odbyło się podsumowanie konkursu Najładniejszy ogród w gminie Kotla. Przed ogłoszeniem wyników swój występ artystyczny zaprezentował Zespół Folklorystyczny Grochowiczanki. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy Kotla. Organizację podsumowania konkursu wsparło sołectwo Grochowice i GOKiS Kotla –
Łukasz Horbatowski Iwona Adamczak
Najładniejszy ogród w Gminie Kotla w 2017 jest w Grochowicach u Pani Anety Kurek. Gratulujemy! W tym roku do konkursu zgłosiło się 116 właścicieli ogrodów. Nagrody wręczyli Wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska oraz członkowie komisji konkursowej w składzie:
Pani Anna Gniewosz – Pracownik Urzędu Gminy Kotla, Pani Katarzyna Stec – doradca z Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie oraz Pani Marianna Stachurska – Sołtys Sołectwa Zabiele.
galeria foto:
http://null.kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/3577-2017-11-13-09-12-06
Media error: Format(s) not supported or source(s) not found
Pobierz plik: http://gokiskotla.pl/wp-content/uploads/2013/03/zespo%C5%82-Grochowiczanki.mp4?_=1*************************************************************************************************************
Nagrody pieniężne od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla „Grochowiczanek”
Miło nam poinformować, iż zespół folklorystyczny „Grochowiczanki” otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego specjalną, jubileuszową nagrodę.
Zespół folklorystyczny „Grochowiczanki” świętuje w 2017 roku 30-lecie działalności. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli . Procedura trwała kilka miesięcy, ale warto było czekać. Minister postanowił przyznać zespołowi okolicznościową nagrodę pieniężną, 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na bieżącą działalność. Naszemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu kultury i tradycji.
****************************************************************************************************************
Wyjątkowe Dożynki 2017
Zgodnie z tradycją po ceremoniale dzielenia chleba sołectwa ośpiewywały swoje wieńce. Specjalny program z tej okazji przygotowali także gospodarze dożynek, czyli mieszkańcy Moszowic. W tym roku wieńce przygotowało 9 sołectw. Wszystkie za swój trud zostały nagrodzone.
Nagrody, w postaci czeków na kwotę po 1500 zł, z rąk Wójta Łukasza Horbatowskiego, Przewodniczącej Rady Haliny Przybylskiej i Dyrektora GOKiS Iwony Adamczak odebrały nasze dwa zespoły folklorystyczne „Wrzos”, obchodzący w tym roku 35-lecie pracy oraz „Grochowiczanki” świętujące 30-lecie. Na zakończenie części folklorystycznej na scenie prezentował się zespół „Skidniowianie”.
Na stoisku promocyjnym Gminy Kotla, przygotowanym przez pracowników Urzędu Gminy, prezentowano lokalne rękodzieło, serwety i wyszywane obrazy. Ponadto mieszkańcy sołectwa Moszowice przygotowali obfity poczęstunek dla zaproszonych gości, a uczestników dożynek witali domowym ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz produkowanymi w Moszowicach swojskimi wędlinami. Dzieci mogły bawić się przez cały czas trwania imprezy na udostępnionych w większości bezpłatnie atrakcyjnych dmuchanych zabawkach.
W taneczny nastrój mieszkańców gminy wprawiła gwiazda tegorocznych dożynek – znany w kraju zespół disco polo „Effect”. Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Contrast”, którego ze sceny nie chciełi puścić rozbawieni uczestnicy potańcówki.
Bardzo serdecznie dziękujemy Starostom Dożynek, mieszkańcom Moszowic, mieszkańcom sołectw z terenu naszej gminy i gościom za udział w dożynkach, a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Urzędu Gminy, strażakom z OSP Kotla i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek. Dziękujemy takśe naszym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu Wschowa, oddział w Kotli, oraz GPK SUEZ. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich mogliśmy przeżyć tak wspaniałą uroczystość.




Nagrodzeni „W cieniu Kolegiaty”
Silna reprezentacja Gminy Kotla 15 sierpnia b.r. wzięła udział w XI edycji „W cieniu kolegiaty”. Powodów do radości mamy kilka. Wójt Gminy Łukasz Horbatowski otrzymał z rąk starosty głogowskiego Odznakę Honorową „Złoty Herb Powiatu Głogowskiego”. Zespół Folklorystyczny „Wrzos” z Chociemyśli z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 35-lecia swojej działalności, uhonorowany został nagrodą w wysokości 1000 złotych, a świętujący swoje 30-lecie Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” odebrał czek na 800 zł. Miłym akcentem w czasie występu naszego zespołu „Skidniowianie” były życzenia pod adresem jubilatów i wspólne z publicznością odśpiewane „Sto lat”. Po drugiej stronie sceny Gminę Kotla, i jednocześnie swoją parafię, pięknie reprezentowało Sołectwo Krzekotówek i Sobczyce. Na przygotowanym stoisku promocyjnym prezentowane było rękodzieło przygotowane przez Panią Krystynę Filipowicz, a mieszkanki Krzekotówka i Sobczyc częstowały gości słodkimi wypiekami i smażonymi pierogami ruskimi i z mięsem.
Wszystkie datki, którymi za poczęstunek odwdzięczali się goście, zostały przekazane na rzecz odbudowy Kolegiaty.
W przygotowaniu stoiska mieszkańców i zespoły wsparł Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli i Gmina Kotla. Serdecznie dziękujemy naszym mieszkańcom zaangażowanym w przygotowanie stoiska, przygotowanie pierogów, wypieków, transport oraz za obsługę stoiska w trakcie imprezy, a naszym zespołom za pełne wdzięku występy.




******************************************************************************************
Koncertowy miesiąc zespołów folklorystycznych z naszej gminy
Zespoły folklorystyczne z naszej gminy mają za sobą koncertowy miesiąc. 10 czerwca br. zespół „Grochowiczanki” i „Skidniowianie” uczestniczyli w 24. Przeglądzie Kapel
i Zespołów Ludowych, który odbył się w Jaczowie. Nasze zespoły jak zawsze zebrały od miłośników muzyki folklorystycznej gromkie brawa za swoje występy. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę.
9 lipca zaś zespół „Skidniowianie” oraz „Wrzos” ze swoimi występami gościli w Serbach, gdzie odbył się III Przegląd Piosenki Folklorystycznej Iskieriada 2017. W sumie w przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów z terenu całego kraju. Tu publiczność również doceniła twórczość zespołów z naszej gminy. W podziękowaniu za występy, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. – Kieruję serdeczne podziękowania do wszystkich członków naszych zespołów folklorystycznych za reprezentowanie Gminy Kotla poza jej granicami, dbanie o pamięć kulturową i tradycję – mówi Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla.
Zespołami folklorystycznymi „Skidniowianie”, „Wrzos” i „Grochowiczanki” opiekuje się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.
[wppa type=”cover” album=”295″]Any comment[/wppa]
**********************************************************
Majówka 2017
Uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać na scenie wokalne popisy zwycięzców 20. Gminnych Amatorskich Prezentacji Artystycznych, a także zespół piosenki dziecięcej „Radosne Nutki” działający przy GOKiS, zespół wokalny „A to nutki” i zespół taneczny „Rocky” – oba z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotli oraz młodzież z Gimnazjum Gminnego w Kotli.
Najwięcej emocji wzbudził wśród uczestników pokaz iluzjonisty Mix Man, który zaskakiwał dzieci ciekawymi trikami i sztuczkami. Później iluzjonista wcielił się w rolę Klowna i rozdawał dzieciom kolorowe figurki z balonów. Podczas imprezy dzieci mogły także bezpłatnie korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku.
Organizatorami „Majówki” był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gmina Kotla. Imprezę wsparło także Sołectwo Kotla. Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów.


****************************************************************************************************************
Kolacja w remizie
We wtorek 5 kwietnia 2016 r. w sali wiejskiej w Grochowicach miała miejsce już dziesiąta „Kolacja w remizie”, której corocznie gośćmi są uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Interdyscyplinarnej „Język. Religia. Tożsamość” organizowanej przez PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, a odbywającej się w Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie.
Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli przygotował uroczystą biesiadę. Atmosferę radosnego spotkania przy stole uświetniły występy zespołu folklorystycznego „Grochowiczanki”, który zaprezentował swój artystyczny dorobek.
W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Głogowski Pan Jarosław Dudkowiak, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego Pan Jeremi Hołownia, Radny Powiatowy Pan Jan Baraniecki, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Przybylska, Radna Rady Gminy Pani Barbara Kobiela, Sekretarz Gminy Pani Ewa Konarska-Jóźwiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Pani Iwona Adamczak, Kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Pani Kamila Suchocka-Szperlik oraz sołtys sołectwa Grochowice Pani Krystyna Sadowska.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania, a zespołowi za piękny występ.

Najnowsze imprezy
Najnowsze wpisy

"Przystanek plastyka"- kolejne zajęcia za nami. Tym razem dzieci wykonywały gniotki z balonu i mąki ziemniaczanej, które następnie ozdobiły wedRead more...
Kategorie wpisów
- Aktualności (176)
- Plakat (17)
- Wydarzenia (7)
ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
gokiskotla_biuro@wp.pl dyrektor@gokiskotla.pl
+48 76 83 18 388
© 2023 . Built using WordPress and the Mesmerize Theme