.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Sport

TRENINGI PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI

ZRYW KOTLA

Środa, godz. 17:30 – 19:00 sala przy szkole podstawowej w Kotli
Prowadzący: Mieczysław Jańczyk

Czwartek, godz. 16:30 – 19:00 sala przy gimnazjum w Kotli
Prowadzący: Mieczysław Jańczyk

———————————————————————————————————————————–

_________________________________________________________________________

Turniej Piłki Nożnej Fabryka Talentów

W sobotę 1 kwietnia odbył się Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych. Organizatorem turnieju była Fabryka Talentów GH Damian Kwaśnik.

Do turnieju zgłoszono pięć drużyn: FT Kotla 1, FT Kotla 2, Zryw Kotla, FT Girls oraz FT Gaworzyce. Podczas turnieju rozegrał się również mecz pokazowy rodziców, podczas którego „Tatusiowie” zwyciężyli z „Mamami”. Mecze wśród dzieci odbyły się w systemie każdy z każdym  i ostatecznie na podium stanęli zajmując:

I miejsce – FT Kotla 1,

II miejsce – Zryw Kotla,

III miejsce – FT Kotla 2.

Wręczenia medali dokonali w imieniu Wójta Gminy Pani Halina Przybylska Przewodnicząca Rady, Pani Ewa Konarska – Jóźwiak Sekretarz Gminy, Pani Iwona Adamczak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli oraz Pan Damian Kwaśnik trener Fabryka Talentów GH.

Rodzice zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. GOKiS w Kotli zapewnił nagłośnienie oraz napoje. Ponadto jeden z rodziców zapewnił atrakcje w postaci pistoletów paintball. Kierujemy słowa podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację turnieju, a dzieciom gratulujemy.

galeria foto:

http://w.kotla.pl/galeria/gallery/245

——————————————————————————————————————————————

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Kotla zakupił nowy sprzęt sportowy. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na realizację zadania publicznego pn. Program „Klub”. Na potrzeby realizacji projektu za kwotę 4 tys. zł zakupiono piłki, mini bramki z siatkami, płotki koordynacyjne z regulowaną poprzeczką oraz koszulki znaczniki.

Przypomnijmy, że w ramach ww. projektu zatrudniono trenera i od lipca br. prowadzone są dodatkowe zajęcia sportowe z piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kotla.

Zajęcia prowadzone są na obiektach gminnych, które zostały udostępnione przez lokalny samorząd. W okresie letnim zajęcia prowadzone były na boisku sportowym w Kotli, natomiast od października prowadzone są na sali gimnastycznej przy Gimnazjum Gminnym w Kotli – wyjaśnia Kamila Suchocka-Szperlik koordynator projektu.

Przekazanie sprzętu dla uczestników projektu odbyło się 18 października na sali gimnastycznej. „Cieszę się, że tak licznie bierzecie udział w zajęciach sportowych. Mam nadzieję, że zainteresowanie piłką nożną przerodzi się w przyszłości w sportową pasję” mówił uczestniczący w spotkaniu Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Zajęcia prowadzone są w 2 grupach. Pierwszą grupę stanowią zawodnicy klubu „Zryw” Kotla i dla nich prowadzona jest dodatkowa godzina treningów tygodniowo, natomiast drugą grupę stanowią młodsze dzieci. W tej grupie zajęcia odbywają się średnio dwa razy w tygodniu po półtorej godziny.

Wartość projektu wynosi 13 828,00 zł, w tym 9 928,00 zł stanowią środki pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, 3 900,00 zł to koszt udostępnionych obiektów przez Gminę Kotla i Gimnazjum Gminne w Kotli.

Celem projektu jest:
– upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia,
– wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej formy aktywności fizycznej,
– profilaktyka zdrowotna wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie udziału w usystematyzowanych zajęciach sportowych.

zr zer tt rrr

************************************************************

Ministerialne środki na piłkę nożną

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Kotla przy współpracy z pracownikami Urzędu Gminy Kotla pozyskał blisko 10 tys. zł na realizację dodatkowych zajęć sportowych z piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kotla. Środki pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Klub”.
W ramach realizacji projektu zatrudniono trenera do prowadzenia zajęć, a w najbliższym czasie zostanie zakupiony sprzęt sportowy – informuje Kamila Suchocka-Szperlik koordynator projektu.
Zajęcia prowadzone są w 2 grupach. Pierwszą grupę stanowią zawodnicy klubu „Zryw” Kotla i dla nich prowadzona jest dodatkowa godzina treningów tygodniowo, natomiast drugą grupę stanowią dzieci głównie dziesięcioletnie. W tej grupie zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny.
Dzięki współpracy z lokalnym samorządem zajęcia sportowe odbywają się na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli przy ul. Sportowej, a w okresie jesienno-zimowym prowadzone będą na sali gimnastycznej przy Gimnazjum Gminnym w Kotli – dodaje koordynator projektu.Wartość projektu wynosi 13 828,00 zł, w tym 9 928,00 zł stanowią środki pozyskane z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej za pośrednictwem Ministerstwa Sportu i Turystyki, 3 900,00 zł koszt udostępnionych obiektów przez Gminę Kotla i Gimnazjum Gminne w Kotli.Celem projektu jest:
– upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia,
– wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej formy aktywności fizycznej,
– profilaktyka zdrowotna wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie udziału w usystematyzowanych zajęciach sportowych.
galeria foto:
http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/3131-ministerialne-rodki-na-pik-non

*************************************************************

Turniej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Cichego

W dniu 4 sierpnia 2016 r. na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli odbył się po raz siódmy Turniej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Cichego pod patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. Turniej poświęcony jest pamięci nagle zmarłego w 2009 r. trenera „Zrywu” Kotla Zbigniewa Cichego. Organizacja turnieju jest podziękowaniem dla ś.p. Zbigniewa Cichego za ogromny wkład w rozwój naszego gminnego klubu. Głównymi organizatorami turnieju są: Gmina Kotla, Gminny Ludowy Klubu Sportowy „ZRYW” Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Łącznie na boisku zmagało się 15 drużyn pięcioosobowych w trzech kategoriach wiekowych 2000-2002, 2003-2005, 2006 i młodsi.

Najlepsi w grupie wiekowej 2000 – 2002:
I miejsce drużyna „Rudzielec”
II miejsce drużyna „Żyto Team”
III miejsce drużyna „Akademia”
IV miejsce „Makowski”
Udział wzięli również drużyny: „Kotla city”, „Bez nazwy” oraz „FC Jeże”

Za najlepszego zawodnika w tej grupie wiekowej uznano Alexa Włodarczyka, najlepszym strzelcem został Dominik Stopa, a najlepszym bramkarzem Kraska Dawid. Tytuł zawodnika Fair Play przyznano Miłoszowi Przybylskiemu a wyróżnienie przypadło dla Dominika Ploch.

W grupie wiekowej 2003-2005:
I miejsce drużyna „Świetliki”
II miejsce drużyna „CS Lokum”
III miejsce drużyna „FC Galaktik”

Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Kamil Nawrocki, za najlepszego strzelca uznano Jakuba Tatarskiego a za bramkarza Jakuba Jędrzejewskiego. Zawodnikiem Fair Play został Alan Wysocki.

W grupie wiekowej 2006 i młodsi:
I miejsce drużyna „FC Ziomale”
II miejsce drużyna „FC Orły”
III miejsce drużyna „KS Ziomki”
Udział wzięli również drużyny: „Skrzaty” oraz „Virtus Pro”.

Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Gajdamowicz, tytuł najlepszego strzelca przypadł Mateuszowi Urbańskiemu, a tytuł najlepszego bramkarza Kacprowi Białek. W tej kategorii wiekowej wybrano również najmłodszego bramkarza i został nim Igor Gomułka, a tytuł zawodnika Fair Play przyznano Oliwerowi Gulanowskiemu. Wyróżnienia otrzymali Eryk Bęben, Tomasz Wiciak i Paulina Pałka.

Laureaci otrzymali medale Wójta Gminy Kotla, dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. W nagrodach indywidualnych statuetki i nagrody rzeczowe. Każda drużyna otrzymała piłkę za uczestnictwo.
Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza w grupach najmłodszych. Wiele akcji oklaskiwanych było przez kibiców gromkimi brawami. Młodzi adepci były bardzo podekscytowani a każdy mecz przyniósł nowe wrażenia.

Sponsorami tegorocznego Turnieju byli:
– Gmina Kotla,
– Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli,
– Gminny Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Kotla
– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
– Pani Ewa Drozd Poseł na Sejm RP,
– Wójt Gminy Kotla Pan Łukasz Horbatowski,
– Radni Rady Powiaty Pan Jeremi Hołownia i Kamil Halarewicz,
– Radni Rady Gminy Kotla,
– pracownicy Urzędu Gminy Kotla,
– Firma EDAL,
– Firma RADOSPORT
– Pan Wiesław Chodorowski,
– Państwo Urszula i Grzegorz Gniewosz,
– Pan Roman Izienicki,
– Państwo Iwona i Bartłomiej Adamczakowie,
– Pan Krzysztof Łukasik,
– Pan Zbigniew Mazurkiewicz.

Serdecznie dziękujemy Panu Zdzisławowi Stachów za organizację turnieju, a zawodnikom za grę fair play i dostarczenie nam wielu emocji. Podziękowania należą się dla sędziów turnieju: Roberta Nomejko, Kuby Blejwas, Adriana Ostrejko i Patryka Świercz. Dziękujemy również dla Pań przygotowujących słodki poczęstunek: Zuzanny Grzesińskiej, Julity Gajdamowicz, Wioletty Gniewosz i Ewy Gomułka oraz dla Panów pomagających w przygotowaniach boisk: Jerzemu Jastrzębskiemu i Franciszkowi Paszkowskiemu.

http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/3121-vii-turniej-piki-nonej-im-zbigniewa-cichego

*******************************************************

„Piłkarska Kadra Czeka”

Zawodnicy GLKS  „Zryw” Kotla z rocznika 2001 i młodsi w dniu 13 maja brali udział w Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska Kadra Czeka”. Zawody odbyły się w Księginicach i brały w nim udział cztery drużyny: z Radwanic, Kotli, Ścinawy i Lubina systemem „każdy z każdym”.
– „Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Po ciężkim wyrównanym meczu przegrali ze Ścinawą 1:0” – relacjonuje trener Zdzisław Stachów.
Drużyna zajęła ostatecznie  II miejsce. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik „Zrywu” KotlaArkadiusz Tomal.
Wyniki pozostałych meczy – Kotla-Radwanice 4:0 i Kotla-Gimnazjum Gminne Lubin 4:1.

Gratulujemy!

piłkarska kadra czeka turniej pilki noznej 2016piłkarska kadra czeka turniej pilki noznej2 2016

piłkarska kadra czeka turniej pilki noznej5 2016

piłkarska kadra czeka turniej pilki noznej3 2016

piłkarska kadra czeka turniej pilki noznej4 2016

****************************************

sport

****************************************

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Gimnazjum Gminnego w Kotli

Dnia 5 grudnia 2015 r. odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. W turnieju wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
W kategorii szkół podstawowych puchar zdobył Dominik Moryń, II miejsce zajął Rafał Augustyniak,
a III miejsce przypadło Oskarowi Soczewko.
W kategorii gimnazjum I miejsce oraz puchar przypadł Samuelowi Kaczorowi, II miejsce zajął Jakub Wtykło, a III miejsce zajął Damian Maksymowicz.
Uczniowie otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali paczki od Mikołaja.
Organizatorem turnieju był p. Wiesław Sobolewski.

Relacja fotograficzna:

https://photos.google.com/share/AF1QipNBDdCwhFV1r30qzlcW6KZn4iCGvasIZFkxDMvAAgo8C0hrpIIL-SUIiLpXxbroIw?key=RjRPcTFlUGVKZTRGVEFGeEk4THNVQThEUFZ3alZR

 10

***********************************************************************************

Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców

W dniu 05.11.2015 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców do lat 15. Były to eliminacje strefy III rozgrywane w ramach XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.

W Turnieju brała udział nasza drużyna GLKS „Zryw” Kotla, która po wszystkich rozegranych meczach zajęła II miejsce. Tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju otrzymał Sebastian Jeżewski a wyróżnienie Miłosz Przybylski. Trenerem drużyny jest Pan Zdzisław Stachów.
Serdecznie gratulujemy!

hh

http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/2852-2015-11-09-09-40-23

***********************************************************************************

Turniej Piłkarski „O Puchar Starosty Głogowskiego”

W sobotę 24.10.2015 r. na głogowskim stadionie odbył się Turniej Piłkarski „O Puchar Starosty Głogowskiego”, w którym uczestniczyła również nasza drużyna „Zryw” Kotla. W sumie startowało 12 drużyn. Mimo, że nasza gminna drużyna nie zakwalifikowała się do finału to wszystkie mecze były emocjonujące. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowali się Oldboje Chrobrego, Łagoszowa i Sokół Jerzmanowa Nagrody wręczali Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia, Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Głogów Joanna Gniewosz.
Gratulujemy wszystkim drużynom.

Galeria foto:

http://kotla.pl/component/content/article/1-aktualnopci/2842-turniej-pikarski-qo-puchar-starosty-gogowskiegoq

****************************************************************************************

PUCHAR LATA – ORLIK 2015

W dniu 22 sierpnia 2015 r. w Głogowie w ramach XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast rozegrany został finał Dolnośląskiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców do13 lat „PUCHAR LATA – ORLIK 2015”.
Przypomnijmy, że drużyna GLKS „Zryw” Kotla zwyciężyła w eliminacjach strefowych i tym samym awansowała do finału dolnośląskiego. W swojej grupie drużyna Zrywu zdobyła I miejsca wygrywając wszystkie mecze 6:0, 2:0, 23:0, natomiast w finale uległa jedynie drużynie z Prochowic 3:1, ostatecznie klasyfikując się na II miejscu. Najlepszym bramkarzem został Dawid Zaleśny oraz Najlepszym Zawodnikiem Jakub Gąsiorek – obaj z GLKS „Zryw” Kotla.
Trenerem drużyny jest Zdzisław Stachów.
Serdecznie gratulujemy!