ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Świetlice środowiskowe

Świetlice środowiskowe

GOKiS Kotla zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Kotla w wieku od 6 do 14 lat na bezpłatne zajęcia prowadzone przez świetlice środowiskowe (aktualny harmonogram dołączony w galerii zdjęć).
Zapewniamy podopiecznym profesjonalną opiekę wychowawczą. Oferujemy dzieciom i młodzieży chcącym aktywnie spędzić czas wsparcie w rozwijaniu zainteresowań poprzez szereg gier i zabaw muzycznych, ruchowych i sportowych. Organizujemy również zajęcia kulinarne, dzięki którym podopieczni poznają techniki przyrządzania prostych i smacznych posiłków, wyjścia na spacery umożliwiające dostrzeganie uroków naszej gminy, wyjścia na place zabaw, którym zawsze towarzyszy świetna zabawa. Dajemy także wsparcie podopiecznym w sytuacjach dla nich trudnych. Staramy się tworzyć miłą, pełną zaufania i dającą poczucie bezpieczeństwa atmosferę.
W ramach zajęć aktywizujących poznajemy nowe techniki plastyczne, rozwijamy umiejętności logicznego myślenia poprzez zagadki, quizy i gry logiczne. Ponadto organizujemy zabawy ruchowe, gry i rozrywki sportowe. Świetlica jest miejscem, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami, aktywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas oraz nauczyć się nowych rzeczy.
Dbamy także o prawidłowy rozwój społeczno-emocjonalny dzieci i młodzieży poprzez uczenie ich współpracy w grupie oraz odpowiedniego budowania relacji społecznych z rówieśnikami. Wskazujemy jak radzić sobie w różnych sytuacjach trudnych i jesteśmy wsparciem dla podopiecznych.
Działania wspiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content