ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Wolontariusze poszukiwani!

Wolontariusze poszukiwani!

Już niebawem po raz 32. Finał WOŚP!
Jak w latach poprzednich sztab #3531 działający przy Gminnym Ośrodku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli zajmie się organizacją finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie.
Kiedy odbędzie się Finał?
Finał WOŚP zagra w niedzielę 28 stycznia 2024 roku.
Hasło tegorocznego Finału
Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki.
Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii – bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą – w Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.
Co zrobić, by wstąpić w szeregi wolontariuszy?
Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia.
W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza.
W tym roku rejestracja wolontariuszy odbędzie się elektronicznie za pomocą platformy www.iwolontariusz.org.wosp.pl. Podczas 32. Finału WOŚP nasz sztab obowiązuje limit 30 wolontariuszy!
Jak zostać wolontariuszem WOŚP – to proste!
Nabór wolontariuszy do Sztabu #3531 przy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli odbywa się tylko w formie elektronicznej. Każdy zaakceptowany przez szefa sztabu wolontariusz otrzyma najważniejsze rzeczy, które umożliwią Ci kwestowanie: identyfikator, puszkę i serduszka.
Co trzeba zrobić?
Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl – wolontariusz pełnoletni samodzielnie dokonuje zgłoszenia do wybranego Sztabu, wolontariusz niepełnoletni zostaje zgłoszony z pomocą opiekuna prawnego.
Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
Wybierz ścieżkę WOLONTARIUSZ
Wypełnij formularz – dane, które musisz przygotować do prawidłowego wypełnienia formularza:
zdjęcie wolontariusza (min. szer. 600px, min. wys. 800 px., jpg)
PESEL
imię, nazwisko
data urodzenia
numer telefonu
kraj, kod pocztowy, miasto
ulica, numer domu, numer lokalu
szkoła lub miejsce pracy
Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij „Wyślij”.
Co musisz wiedzieć?
Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia będziesz jednak musiał/a potwierdzić swoje dane, które zostały wpisane do formularza. Forma kontaktu jest zależna od Sztabu (preferowany kontakt online).
Decyzja o akceptacji zgłoszenia wolontariusza podejmowana jest przez Szefa Sztabu, który ma prawo odrzucić zgłoszenie bez podania przyczyny.
Jeśli Twój wniosek został rozpatrzony przez Sztab pozytywnie, taką informację od Sztabu zobaczysz w zakładce „Wiadomości”.
Powiadomienie zostanie również wysłane do Ciebie na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza. Od tej chwili wszystkie powiadomienia od Sztabu będziesz widzieć w zakładce „Wiadomości”. Sztab tu będzie informował Cię o spotkaniach, konieczności podpisania dokumentów, jeśli będzie taka potrzeba, o dodatkowych atrakcjach itd.
Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800×600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie – wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. 76 8318 388 bądź w Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, ul. Głogowska 90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content