ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Mikołaj dotarł w każde miejsce

Mikołaj dotarł w każde miejsce

W sobotę, 2 grudnia przez Gminę Kotla, przejechał bajkowy „Orszak Świętego Mikołaja”. Orszak odwiedził wszystkie wsie w gminie, by rozwieźć ponad 800 paczek, gdzie w centrum wsi czkały na niego dzieci od 0 do 14 lat pod opieką rodziców i sołtysów. Mikołaj i jego pomocnicy byli radośnie witani przez mieszkańców. Niektórzy częstowali ciepłą herbatą, inni świeżo upieczonym ciastem, a jeszcze inni kiełbaskami z ogniska. Podczas spotkania Mikołaj wraz z Elfami wesoło zatańczyli taniec integracyjny i rozdali słodkie upominki, a każdy kto chciał mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kotli.

– Orszak Św. Mikołaja odbył się już po raz czwarty. Cieszymy się, że przynosimy dzieciom tyle radości. Liczymy na to, że w przyszłym roku panowanie się spotkamy – powiedziała p.o. Wójt Gminy Kotla Kamila Suchocka – Szperlik.

 – Serdeczne podziękowania dla całej ekipy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, OSP Kotla, ekipie Urzędu Gminy za piękną pracę w Orszaku Mikołaja, a p.o Wójta Kamili Suchockiej-Szperlik za bycie z nami. Dziękujmy również Sołtysom za piękne przyjęcie oraz szczególne podziękowania dla wszystkich sponsorów i darczyńców –  mówi Dyrektor GOKiS Kotla. Nasi sponsorzy to:  Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., Lion Energy Group II, Lightsource bp, PCPR Głogów. Zadanie było dofinansowane przez Powiat Głogowski ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content