ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Na pamiątkę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku w Gminie Kotla obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. 🇵🇱❤️
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odpustowo-patriotyczną. W kościele wyświetlono również prezentację dotyczącą św. Marcina.
🥐 Na zakończenie, obdarowano parafian rogalami świętomarcińskimi, przygotowanymi przez Panie z sołectw Chociemyśl, Kotla i Kozie Doły. 🥖
Następnie spod szkoły w Kotli mieszkańcy gminy wyruszyli w pochodzie prowadzonym przez sztandary z SP Kotla, OSP Kotla, OSP Chociemyśl.
Mieszkańcom rozdano biało-czerwone chorągiewki. 🇵🇱 Podczas przemarszu śpiewano pieśni patriotyczne intonowane prze zespoły folklorystyczne „Wrzos”, „Grochowiczanki” i „Skidniowianie”. 🎶 Korowód zabezpieczali strażacy z OSP Kotla.
Przemarsz zakończył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, gdzie odbył się uroczysty apel i inscenizacja patriotyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli 🏢
W wydarzeniu uczestniczyli: Łukasz Horbatowski – Poseł na Sejm RP, p.o. Wójta Gminy Kotla Kamila Suchocka-Szperlik, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Ignacik , Sekretarz Gminy Ewa Konarska-Jóźwiak, Dyrektor GOPS Dorota Młodecka, Dyrektor ZSP w Kotli Halina Ignacik oraz Wicedyrektorzy ZSP w Kotli Dorota Danielewicz i Barbara Gela-Rutkowska oraz ks. Andrzej Skoczylas.
-„Jak co roku, spotykamy się 11 listopada, by w sposób szczególny i uroczysty upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i oddać hołd tym, dzięki którym przywrócenie upragnionej wolności stało się możliwe” – mówiła p.o. Wójta Gminy Kotla Kotla Kamila Suchocka- Szperlik. 🗣️
Zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn Polski. 🇵🇱🎶
-„Dziękuję dzieciom i młodzieży za przypomnienie tak ważnych dla Polski wydarzeń, a także nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli na czele z Panią Dyrektor Haliną Ignacik, a także Pani Dyrektor Iwonie Adamczak i pracownikom Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli za przygotowanie pięknej oprawy dzisiejszej uroczystości i wystawy historycznej. 📚 Naszym mieszkankom z Chociemyśli, Kotli i Kozich Dołów dziękuję za pyszne rogaliki, a proboszczowi i księżom z ościennych parafii za odprawienie mszy. ⛪ Podziękowania kieruję do strażaków z naszych jednostek i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz do Zespołów Folklorystycznych „Wrzos”, „Grochowiczanki” i „Skidniowianie”, a także do Zuchy i harcerze w Kotli. Dziękuję również Wam Drodzy Mieszkańcy za wspólne celebrowanie rocznicy odzyskania niepodległości” – mówiła p.o. Wójta 🙌🇵🇱🎉.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content