ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Półkolonia turnus II „Lato z GOKiS”

Półkolonia turnus II „Lato z GOKiS”

Dzień 1
To był niesamowity dzień! O godzinie 8 zasiedliśmy w powitalnym kręgu. Skręcaliśmy balony, graliśmy w piłkę i hokeja. Przed południem pojechaliśmy do Chociemyśli. Na boisku sportowym członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarowej z Chociemyśli zorganizowali nam rewelacyjny piknik z wieloma atrakcjami. Było lanie wodą, zawody drużynowe, pierwsza pomoc, kąpiel w pianie, kiełbaski z rożna i uwielbiane przez wszystkich lody. Jeszcze raz dziękujemy OSP i MDP za tak mile spędzony czas. Na koniec wróciliśmy do ośrodka, aby obejrzeć bajkę pt. ,,Naprzód,, i pochrupać słony popcorn.
Przypominamy, że jutro jest wolne. GOKiS jest zamknięty.
W środę jedziemy na basen. Pogoda zapowiada się piękna, więc będziemy na zewnątrz. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą przede wszystkim strój/kąpielówki, ręcznik, wodę do picia, drobne przekąski, kółka lub rękawki, okulary i kocyk, aby wygodnie rozłożyć się na trawie.
 
Dzień 2
,,To był najlepszy dzień w moim życiu!,, Takie słowa usłyszeliśmy dziś od jednego z naszych uczestników półkolonii. Niezmiernie nam miło, że organizowane zajęcia bardzo się dzieciom podobają. Dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy. Pogoda była idealna, aby chłodzić się w przestronnym basenie… Poranek zaczęliśmy od budowania klockami lego. Potem pojechaliśmy na długo wyczekiwany, otwarty basen Pływalni Chrobry w Głogowie. Dzieci od razu ruszyły na zjeżdżalnie. Każdy chciał się pochwalić swoimi umiejętnościami pływania. Pod czujnym okiem ratowników graliśmy w piłkę, nurkowaliśmy i porywał nas wodny wir. Korzystaliśmy także na placu zabaw. Po kilku godzinach udaliśmy się na obiad. Dzieci przyznały, że chciałyby tu przyjeżdżać codziennie… My natomiast mamy plany na jeszcze lepsze zajęcia. Dlatego ubierzcie się jutro na sportowo, najlepiej w spodenki i wygodne buty.
 
Dzień 3
W naszym ośrodku od rana panowała radosna atmosfera, a na uczestników czekał szereg atrakcji. To był dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i wielu niezapomnianych wrażeń! Na początku rysowaliśmy długopisami 3D. Nie dla każdego było łatwe, ponieważ niektóre dzieci po raz pierwszy miało takie urządzenie w ręce. W rezultacie powstało mnóstwo pięknych prac, które podopieczni zabrali do domów. Następnie pod opieką sympatycznego Pana kierowcy Rafała, przetransportowaliśmy się do Jump Planet w Głogowie. Popisom nie było końca. Dzieci świrowały na trampolinach i dmuchańcu. Potem kierowca podwiózł nas do Parku linowego, co było dla dzieci zaskoczeniem, gdyż był to nadprogramowy element wycieczki. Pomino, że niektórzy uczestnicy byli tam po raz pierwszy, to bez problemu dali sobie radę ze wszystkimi przeszkodami. Następnie udaliśmy się spacerkiem na Bulwar Nadodrzański i tam dokazywaliśmy wśród fontann. Po jakimś czasie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Celem było dojście do MCDonalda. Na miejscu mogliśmy w końcu napełnić głodne brzuszki.
Turnus II powoli dobiega końca… Przypominamy, że poniedziałek (21.08) jest ostatnim dniem półkolonii.
 
Dzień 4
Miniony piątek był dniem pełnym zachwytów. Rankiem graliśmy w gry stolikowe, po czym udaliśmy się do galerii. Ochy i achy zaczęły sie po obejrznym w kinie Multikino filmie animowanym pt. ,,Mavika i strażnicy lasu,,, który posiadał wiele walorów edukacyjnych. Podczas seansu dzieci poznały takie zagadnienia jak: kultura Ukrainy ‐ mitologia, legendy i tadycja; nauka empatii; akceptowanie i rozumienie wszystkich emocji, także tych negatywnych; piękno natury i znaczenie jej ochrony. Po bajce zjedliśmy słodkie lody i pojechaliśmy do Krzepielowa, aby spotkać się z alpakami Alpacalove. Na miejscu uczestnicy poznali nie tylko imiona alpak, ale również ich pochodzenie, sposób hodowli, pokarm, który lubią najbardziej, a także wiele innych ciekawostek. Padło nawet pytanie ile kosztują alpaki?:) Spacer był najlepszą atrakcją. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Na wybieg zabrano trzech czarnych milusińskich: Aresa, Aslana i Kameruna. Każde dziecko mogło osobiście poprowadzić to piękne zwierzę. Podobnie jak poprzednio dzieci otrzymaly zadanie, aby wykleić podarownym futerkiem wydrukowaną alpakę i pochwalic się efektami z Alpamamą. Zrobiliśmy dużo pamiątkowych zdjęć i wróciliśmy do GOKiSu. Podopieczni czekając na rodziców zajęli się jeszcze rysowaniem i zabawą na placu zabaw. To był naprawdę udany dzień. Fajnie, że pogoda nam sprzyja:)
 
Dzień 5
Półkolonia integracyjna minęła bardzo szybko. Za szybko… Żal było rozstawać się po tym intensywnie spędzonym czasie…
Ostatni dzień obfitował w różnorodność zabaw i spędzony był przez wszystkich bardzo pozytywnie. Zaczęliśmy od zajęć sensoplastycznych (wspólne wyklejanie alpak z dnia poprzedniego). Powstało 10 pięknych prac, które planujemy podarować Alpamamie Alpacalove. Potem skupiliśmy się na dobrej zabawie. Gminnym busem pojechaliśmy do Parku Krasnala w Nowej Soli. Tam karmiliśmy zwierzęta, korzystaliśmy z dostępnego placu zabaw, graliśmy w gry na automatach i jedliśmy lody. Oczywiście nie obyło się bez sesji fotograficznej. Po powrocie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i mały upominek. Dziękujemy wszystkim za cudownie spędzony czas. Liczymy na to, że w czasie zimowej półkolonii frekwencja również dopisze:)
Dzieci, które nie były obecne podczas ostatniego dnia półkolonii, zapraszamy po odbiór upominków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content