ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Półkolonia turnus I „Lato z GOKiS”

Półkolonia turnus I „Lato z GOKiS”

Pierwszy dzień półkolonii za nami:) Upłynął on pod znakiem zabaw integracyjno – animacyjnych na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również rozgrywek sportowych. Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia kulinarne, gdzie pod okiem pani Oli zajadaliśmy pyszne naleśniki z bitą śmietaną i owocami. Atrakcją był również wyjazd do O.K. Parku w Głogowie, po którym karmiliśmy zaprzyjaźnione zwierzęta należące do Parku. Wygospodarowaliśmy nawet trochę czasu, aby skorzystać z pobliskiego placu zabaw. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Drugi dzień Półkolonii rozpoczął się od zabaw klockami lego. Każdy z nas wybudował imponujący obiekt z wielu kolorowych elementów. Potem pojechaliśmy do Parku Krasnalala w Nowej Soli. Pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w Mini zoo, gdzie dzieci kupiły karmę i nasyciły o poranku zwierzęta: lamy, jelenie, baranki, owieczki, króliki strusie i pawie. Oswojone zwierzęta jadły dzieciom z dłoni. Zachwytom, achom i ochom nie było końca. Dzieci spędziły razem wiele przyjemnych chwil na wspólnej zabawie w otoczeniu przyrody. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała, uczestnicy z niechęcią wracały do autobusu, bo przecież ,,Park Krasnala” zasypia dopiero o zmierzchu.
Dziękujemy gminie Kotla za udostępnianie busa, gdzie pod opieką wspaniałego kierowcy pana Rafała, możemy bezpiecznie dotrzeć w każde miejsce:)
 
Trzeci dzień półkolonii to prawdziwa bomba energii. Dzieci szalały na pełnych obrotach:) Najpierw lepiliśmy zwierzątka z masy solnej, później odbyliśmy zaciętą walkę w meczu unihokeja, a na koniec pojechaliśmy do Pływalni Chrobry w Głogowie, gdzie pod opieką opiekunów i ratowników mogliśmy wykazać się umiejętnością pływania. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wycieczka. Wszyscy po dwugodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że było świetnie! Następnie wygłodniali udaliśmy się do baru na pierwszym piętrze. Po powrocie do GOKiS mieliśmy jeszcze trochę czasu i siły na grę w piłkę oraz gumę. Tylko mały Leonek padł nam ze zmęczenia;) Zapraszamy do galerii.
 
Minął kolejny, czwarty już dzień naszej półkolonii turnusu I. Rozpoczęliśmy go od zajęć długopisami 3D. Powstało mnóstwo starannie wykonanych prac, które dzieci zabrały do domów. Kolejno wyruszyliśmy do Parku Trampolin w Głogowie. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wymęczeni i wygłodniali pojechaliśmy potem do Mc’Donalda. Na zakończenie udaliśmy się na drewniany plac zabaw po nazwą „Słowiański oGRÓDek” w Parku Słowiańskim oraz na pobliskie fontanny. To był niezwykle aktywnie spędzony dzień. Jutro czeka nas spacer z alpakami, już nie możemy się doczekać. Aby tylko pogoda dopisała:) Poniżej galeria zdjęć.
 
To był już ostatni dzień naszej letniej półkolonii. Dostarczył on dzieciom wiele emocji, a przede wszystkim uśmiechów. Poranek rozpoczęliśmy od gier planszowych. Następnie pojechaliśmy do kina Multikino w Głogowie na seans animowany pt. „Między nami żywiołami”. Po bajce wyruszyliśmy na długo oczekiwany spacer z alpakami. Gdy dotarliśmy do Alpacalove przywitała nas przemiła Pani Iwonka zwana Alpamamą i przedstawiła swoje „dzieci”🙂 Poznaliśmy Aslana, Kameruna, Aresa, Alicję, Amelkę, Karmelka i Amelka. Po wyczerpującej prelekcji o tych cudownych zwierzętach mogliśmy je nakarmić i oprowadzić po wybiegu. Na koniec wycieczki każdy dostał od Alpamamy woreczek z wełną i zadanie, aby wylepić wydrukowaną alpakę oraz nazwać ją wybranym przez siebie imieniem zaczynającym się od litery K lub A. Po powrocie do GOKiSu na zakończenie półkolonii wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smacznego loda:) Dziękujemy dzieciom za czynny udział w warsztatach i mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać również na zajęciach stacjonarnych.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content