Biblioteka poleca – Cilla i Rolf Börjlind: „Przypływ”

Po dłuższej przerwie wracamy z naszym stałym cyklem BIBLIOTEKA POLECA.

Na początek polecamy pierwszy z pięciu tomów serii, której bohaterami są Tom Stilton i Olivia Rӧnning. Na jej podstawie powstał głośny serial kryminalny – Spring Tide.

Pewnej nocy, w zatoce na Nordkoster dochodzi do wyjątkowo okrutnego

morderstwa. Jego ofiarą pada młoda, ciężarna kobieta, a jedynym świadkiem zbrodni jest mały chłopiec. Zajmującemu się sprawą Tomowi Stiltonowi nie udaje się ustalić motywu ani znaleźć sprawcy zabójstwa. Śledczy nie jest w stanie nawet dojść do tożsamości ofiary.

Kilkadziesiąt lat później Olivia Rӧnning, studentka Wyższej Szkoły Policyjnej, przygotowuje referat na temat tej niewyjaśnionej zbrodni. Wiele trudności sprawia jej dotarcie do jakichkolwiek informacji o człowieku, który prowadził śledztwo w tej sprawie – Tom Stilton jakby zapadł się pod ziemię…

Czy zbrodnia sprzed lat ma związek z brutalnymi morderstwami na bezdomnych, do

których dochodzi ostatnio w Sztokholmie? I czy Olivii uda się odkryć coś, co będzie

stanowiło przełom w sprawie, którą niegdyś zajmował się jej ojciec?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Źródło – https://www.empik.com