ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

KOLOROWY ORSZAK DOTARŁ WSZĘDZIE

KOLOROWY ORSZAK DOTARŁ WSZĘDZIE

Kolorowy Orszak Świętego Mikołaja odwiedził w miniony weekend Gminę Kotla, odwiedzając każdą jej miejscowość. Dla każdego zameldowanego w gminie dziecka lub zgłoszonego wcześniej mieszkańca w wieku od 0 do 14 lat dostarczone zostały paczki pełne słodyczy.
W sumie rozwieźliśmy 850 takich podarunków. Uczestnicy orszaku ubrani byli w kolorowe świąteczne stroje, a na specjalnie przygotowanej przyczepie można było podziwiać pozdrawiającego wszystkich Świętego Mikołaja, który zabawiał dzieci.
Paczki dostarczane były bezpośrednio do witających Mikołaja dzieci lub zostawiane pod drzwi lub na posesji. W czasie krótkiej przerwy Elfy i Mikołaj skorzystali z gościnności sołectwa Chociemyśl gdzie czekał ciepły posiłek.
– Było nam bardzo miło widząc radość dzieci i dorosłych. Niektórzy mieszkańcy witali nas ciepłą herbatą, świeżo upieczonym ciastem, babeczkami i rogalikami za co szczególnie dziękujemy – mówi Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla.
– Strażacy z OSP Kotla czuwali nad bezpiecznym przebiegiem akcji. – Paczki rozdawane były przez Wójta, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli oraz Urzędu Gminy Kotla, za co należą się im wielkie podziękowania, bo to duży wysiłek. Dziękuję również sołtysom za pomoc – podkreśla Iwona Adamczak, Dyrektor GOKiS Kotla.
Gmina serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w przygotowaniu wydarzenia oraz wszystkim podmiotom, które udzieliły wsparcia.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content