ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

SMARTFON W ROLI GŁÓWNEJ – projekt dla seniorów!

SMARTFON W ROLI GŁÓWNEJ – projekt dla seniorów!

SMARTFON W ROLI GŁÓWNEJ

Świat rozwija się w tak szybkim tempie, że istnieje potrzeba opanowywania na bieżąco nowych technologii. Króluje więc wśród nas urządzenie będące połączeniem komputera z telefonem. To  smartfon. Umiejętność jego obsługi ułatwia i usprawnia nasze funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Cyfryzacja jest nieunikniona w wielu dziedzinach naszego życia. Cyfrowa rewolucja zmieniła sposób komunikacji i funkcjonowania społeczeństwa. Przekonali się o tym głównie seniorzy w czasie trwania pandemii Covid-19.

Aby ta grupa społeczna nie pogubiła się w tym wirtualnym świecie, Stowarzyszenie „Z głębi serca” będzie realizowało projekt na terenie gminy Kotla dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.  Projekt o tytule „SMART-SENIOR” przewiduje warsztaty z obsługi smartfona, wykorzystania jego możliwości, poznania podstawowych aplikacji wspomagających funkcjonowanie w aktualnych czasach. Z czasem znikną nasze tradycyjne materialne „portfele”, by ustąpić miejsca cyfrowym portmonetkom, a paragony z zakupów będzie można łatwo odszukać w skrytce mailowej lub SMS-owej w telefonie. Seniorzy już korzystają z usług e-recepta i dość szybko będą musieli przestawić się na korzystanie z cyfrowego świata.

Będą też szkolenia z korzystania z nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Wiele osób starszych potrzebuje przewodnika po świecie mediów społecznościowych, aby dowiedzieć się  czym  różni Twitter od Instagrama i co do tego ma Facebook i WhatsApp.

Zaprosimy seniorów na warsztaty fotograficzne, a nabyte umiejętności będzie można sprawdzić uczestnicząc w konkursie fotograficznym pt. „Przestrzeń Seniora”. Najciekawsze zdjęcia będą eksponowane na przenośnej wystawie podczas obchodów Dni Seniora i na podsumowaniu działań projektowych. Uwieńczeniem całości będzie wyjazd do teatru na wybrany spektakl teatralny.

Umożliwimy uczestnikom projektu nabycie praktycznych umiejętności z obsługi smartfona, nauczą się czegoś nowego, a tym samym codzienność będzie dla nich ciekawsza i łatwiejsza. Dopasują się do otaczającego ich świata.

Zapraszamy do śledzenia informacji na profilu Facebooka Stowarzyszenia „Z głębi serca”.

 

Barbara Kobiela

-koordynator projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content