Trzymaj Formę!

26 września o godzinie 10:00 spod Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli wyruszył peleton rowerowy do Leśnej Doliny, gdzie odbyły się wyścigi rowerowe dla dzieci!

Około setki dzieci wzięło udział w wyścigach, które odbyły się w 6 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Najmłodsi mieli do pokonania trasę około 100 metrów i zostali obdarowani medalami. Pozostałe wyniki prezentowały się następująco:

– w kategorii 5-6 lat (trasa około 200 m):

I miejsce – TYMOTEUSZ NORKIEWICZ

I miejsce – GABRIELA FILIPCZUK

II miejsce – JULIA DWORNICZAK

III miejsce – LENA JĘCZMIEŃ

Wszystkie dzieci zostały obdarowane medalami, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, które wręczali: Przewodnicząca Rady Gminy Kotla – Halina Przybylska, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli – Halina Ignacik oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów – Adam Grzelczak.

Po wyścigach rozpoczęła się Rodzinna Rowerowa Wyprawa Patrolowa, która mierzyła około 4,5 km. 30 drużyn, które wzięły udział w wyprawie, miały do rozwiązania 10 zadań. Po dotarciu na metę wszyscy zostali obdarowani nagrodami.

Całemu wydarzeniu towarzyszyły zabawy na dmuchańcach oraz ognisko z kiełbaskami, nad którym czuwali strażacy.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu składa serdeczne podziękowania wszystkim jednostkom, które włączyły się w organizację wydarzenia: Gminie Kotla, Nadleśnictwu Głogów za udostępnienie terenów leśnych, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu za zorganizowanie peletonu i pomoc w sędziowaniu oraz strażakom z OSP Kotla, Grochowice i Chociemyśl za pomoc na trasach wyścigów i ognisku.