Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla

Julia Lisiecka z kl. II i Natalia Rzetelska z kl. IV zostały zwyciężczyniami Konkursu Plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla. To właśnie ich prace uwiecznione zostały na świątecznych pocztówkach, które wraz z życzeniami władz gminnych trafią do urzędów, firm i instytucji.
Do jury wpłynęło 20 prac. Wybór tych jedynych najpiękniejszych kartek był bardzo trudny, bowiem każda z nich była oryginalna oraz wykonana z największą starannością.
Zgodnie z regulaminem przyznano także po dwa wyróżnienia w każdej z kategorii konkursowych. W kat. klas I-III otrzymali je Karolina Dziurdziak i Mateusz Łabowski, a w kat. klas IV-VI Paulina Dziurdziak i Igor Gomułka. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie upominków, którego dokonał Łukasz Horbatowki Wójt Gminy Kotla, Halina Przybylska Przewodnicząca Rady Gminy i Iwona Adamczak Dyrektor GOKiS, odbyło się 09 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.
Projekty kartki, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach zostały wydrukowane jako kartka Gminy Kotla. Do każdego ze zwycięzców trafiła też pula tych unikatowych kartek, a także kubek z uwiecznionym projektem. Wyróżnieni w obu kategoriach również otrzymali unikatowy kubeczek z wzorem swojej pracy konkursowej i gadżety promocyjne Gminy Kotla.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, propagowanie twórczości artystycznej oraz poznawanie różnych technik plastycznych.
Organizatorami konkursu był Urząd Gminy Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.