Półkolonia z GOKiS turnus II

Dzień 1

Wakacje to wspaniały czas, zwłaszcza dla dzieci, które po szkolnych trudach pragną wypoczynku i zabawy, dlatego też po raz kolejny z myślą o dzieciach z naszej gminy zorganizowana została półkolonia.
Pierwszy dzień drugiego turnusu rozpoczął się od powitania uczestników przez panie prowadzące i zapoznania z zasadami bezpiecznego spędzania czasu.
Następnie udaliśmy się na kryty basen w Głogowie. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Na wodnym kompleksie uczestnicy wyjazdu korzystali z jacuzzi, zjeżdżalni, brodzika i basenu sportowego. Nad bezpieczeństwem czuwały panie oraz ratownicy. Po zabawach w wodzie zjedliśmy obiad i udaliśmy się do parku linowego. To miejsce gwarantuje mnóstwo niezapomnianych chwil, pełnych wrażeń. Na koniec wszyscy wróciliśmy do gokis, aby m.in. pograć w hokeja i pośpiewać na scenie.
Działania wspiera Gmina Kotla .

Dzień 2

Drugi dzień drugiego turnusu już za nami 😊Dzień zaczęliśmy tradycyjnie od gier i zabaw w naszym ośrodku, a następnie pojechaliśmy do Parku Zabaw Bogilu w Wiosce koło Wolsztyna.
Czekały tam na nas: trampoliny, ogromny labirynt, tor przeszkód „Ninja”, wioska Smerfów, kołyszący piracki statek Victoria, smoczy tunel, kolorowa lokomotywa, gokarty i wiele innych atrakcji.
Radości było co niemiara, uśmiechy nie znikały z twarzy rozbawionych dzieci tym bardziej, że dla większości był to pierwszy wyjazd do tak dużego Parku Zabaw. Mięliśmy wspaniałą zabawę, mnóstwo atrakcji, a dla tych najbardziej zmęczonych kącik na wypoczynek na łonie natury.
W trakcie zabaw znalazł się czas na obiad. Najedzeni, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do GOKIS. To był bardzo udany dzień!
Działania wspiera Gmina Kotla – dziękujemy.

Dzień 3

Trzeci dzień wakacyjnych zajęć organizowanych dla uczestników półkolonii rozpoczął się od zabaw integracyjnych. Dzieci miały do wyboru zabawę klockami, długopisem 3d lub grami zespołowymi w sali widowiskowej. Każdy znalazł coś dla siebie i wybrał to co lubi, niezależnie od wieku. Następnie pojechaliśmy do kręgielni przy O.K. Parku w Głogowie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie dzieci ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja i zacieśnianie relacji koleżeńskich. Uczestnicy mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.
Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Małolaty świetnie radziły sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Po kręglach udaliśmy się do obiecanego ,,Maka,,, a po nim spaliliśmy kalorie na placu zabaw o nazwie ,,Słowiański oGród,, w Parku Słowiańskim. Obiekt swoim wyglądem nawiązuje do średniowiecznego grodu głogowskiego i słynnej obrony Głogowa. Na maluchy czekały wspinaczki na wieże, zjeżdżalnie i huśtawka w kształcie katapulty. Dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z tym placem i bardzo im się podobało!
Wyjazdy wspiera Gmina Kotla. Dziękujemy.

Dzień 4

Ach jak ten czas leci, to już czwarty dzień naszej półkolonii z GOKIS. Poranek zaczęliśmy tradycyjnie od gier i zabaw oraz śpiewu na scenie. Następnie zebraliśmy się i pojechaliśmy do Parku Krasnala w Nowej Soli. Dzieci nie mogły doczekać się końca podróży, aby móc rozpocząć zabawę na świeżym powietrzu.
Park Krasnala to miejsce, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi w każdym wieku. To wspaniałe miejsce na spędzenie czasu dla całej rodziny, które zapewnia ogrom atrakcji i emocji! My na brak atrakcji nie mogliśmy narzekać! A dlaczego? Ponieważ znajduje się tu niebywała kolekcja unikatowych figur. Mini zoo, w którym można zobaczyć wiele gatunków zwierząt m.in. pawie, kozy, lamy, osiołki, szopy. Dzieci miały okazję niektóre gatunki zwierząt pogłaskać oraz nakarmić ziarnami zbóż. W Parku znajdują się aż cztery place zabaw. Jeden z nich dostosowany jest do możliwości najmniejszych turystów. Dodatkowymi atrakcjami, z których można skorzystać są m.in. automaty i elektryczne samochodziki. Radości nie było końca 😊 Korzystaliśmy ze wszystkiego co było możliwe. Potem udaliśmy się do restauracji na pizzę. Była pyszna.
To był udany dzień, zmęczeni wróciliśmy do GOKIS.

Dzień 5

Miniony piątek był ostatnim dniem półkolonii letniej drugiego turnusu. Dzień wakacyjnych zajęć rozpoczęliśmy na sportowo🤸‍♀️😀Na początek były gry i zabawy ogólnorozwojowe, które rozgrzały uczestników i przygotowały do dalszych wyzwań. Następnie pojechaliśmy do Głogowa do Multikina na bajkę pt. ”Panda i afrykańska banda”. Po bajce wróciliśmy do GOKIS, gdzie panie przygotowały smaczne gofry. Po posiłku była kolejna porcja zabaw. Plac zbaw przy GOKIS zamienił się w pole gier i integracji dla dzieci😀 Grupa młodych sportowców bawiła się świetnie podczas gier zespołowych i indywidualnych💪😉Rozegrano krótki mecz piłki nożnej,⚽️🥅 w którym każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i poczuć ducha rywalizacji. Uśmiechy i radość nie schodziły z twarzy dzieci, a zdrowa rywalizacja przeplatała się z duchem fair play. Także dziewczynki nie miały na co narzekać. Pani Julita zaplatała piękne kolorowe warkoczyki, a na scenie odbywało się karaoke.
W półkolonii uczestniczyło 15 dzieci z gminy Kotla. To był czas pełen wrażeń, wyjazdów i spotkań. Wspomnienia z pewnością pozostaną na długo.
To już koniec realizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu akcji „Lato z Gokis”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie naszą letnią ofertą. Do zobaczenia w kolejnym sezonie letnim 🙂.

Galeria foto: