Nowe stroje dla zespołów folklorystycznych

Wczoraj (21.08) podczas prób Zespołów Folklorystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli odbyło się uroczyste przekazanie nowych strojów ludowych dla trzech naszych zespołów: „Grochowiczanki”, „Skidniowianie” oraz „Wrzos”. Stroje przekazały Wójt Gminy Kotla Kamila Suchocka-Szperlik, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli Iwona Adamczak.
– „Stroje zostały zamówione indywidualnie, a wzory i kolory zespoły wybrały same podczas przymiarek kilka miesięcy temu” – przekazuje pani Iwona Adamczak. „Teraz członkowie zespołów mieli okazję zobaczyć je na żywo” – dodaje.
– „Nowe stroje są piękne! Z dumą będziemy je prezentować podczas występów w gminie i poza nią” – zgodnie stwierdzili wszyscy zgromadzeni członkowie zespołów.
Zespoły w pełnej krasie będzie można podziwiać podczas Dożynek Gminnych 31 sierpnia 2024 r., na które serdecznie zapraszamy.
– „Na zakup strojów ludowych Gmina Kotla pozyskała środki finansowe w wysokości 39 745 zł – połowę z budżetu województwa dolnośląskiego w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, a drugą połowę z KGHM Polska Miedź S.A.” – informuje Wójt Gminy Kamila Suchocka-Szperlik.