ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Półkolonia z GOKiS turnus I

Półkolonia z GOKiS turnus I

Pierwszy dzień letniej półkolonii w ramach akcji ,,Lato z GOKiS,, za nami. Przez 5 dni piętnaścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat na nudę nie będą mogły narzekać. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji.
Pierwszy dzień półkolonii dzieci rozpoczęły od zabaw integracyjnych i krótkiej lekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Następnie udaliśmy się na wycieczkę do Lubina. Na uczestników czekały baseny zewnętrzne z różnymi wodnymi atrakcjami, takimi jak zjeżdżalnie, wodny płac zabaw, ciepły brodzik, wir wodny, jacuzzi i inne. Pogoda była piękna i wszyscy mieli doskonałe humory. Po wodnych szaleństwach udaliśmy się na hotdoga z frytkami, a na deser zjedliśmy pysznego loda.
Działania wspiera Gmina Kotla, dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
Drugi dzień półkolonii już za nami. Dzisiaj rano robiliśmy piękną biżuterię z koralików oraz budowaliśmy różne budowle z klocków LEGO. Potem przyszedł czas na wyjazd do Parku Zabaw Bogilu w Wiosce koło Wolsztyna.
Park Zabaw BOGILU to miejsce, które pozwala na relaks, wspaniałą zabawę i wypoczynek na łonie natury. Tu spełniają się dziecięce marzenia. Na powierzchni niemal 5 ha każdy – duży i mały – mógł znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji mieliśmy: trampoliny, ogromny labirynt, tor przeszkód „Ninja”, wioskę Smerfów, kołyszący piracki statek Victoria, krokodyl Połykacz, smoczy tunel, kolorową lokomotywę, gokarty.
Było tam mnóstwo przejść, niespodzianek oraz wiele innych atrakcji. Po męczących zabawach był posiłek regeneracyjny w postaci obiadu w składzie, którego mieliśmy frytki, kotlecik, surówkę i napój.
Bawiliśmy się świetnie! Umęczeni i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do GOKiS.
Działania wspiera Gmina Kotla.
 
Minął trzeci dzień wakacyjnych zajęć organizowanych dla uczestników półkolonii w ramach akcji ,,Lato z GOKiS,,. Rankiem bawiliśmy się grami dostępnymi w ośrodku, a następnie udaliśmy się do Parku Leśnego w Lubinie. W Parku Leśnym znajduje się Park linowy, który tworzą dwie trasy o łącznej długości ok. 260 metrów. Każda z nich składa się z 12 przęseł o różnym stopniu trudności. W każdym przęśle zamontowano inny rodzaj przeszkody. Są to m.in. drabinki, krzesła, tunel, linki, szczudła. Przejście obu tras to świetna zabawa, ale i niezła gimnastyka.
Z myślą o najmłodszych dzieciach zaprojektowany został także krokodyl, czyli drewniana konstrukcja w kształcie egzotycznego gada. Jego wnętrze, grzbiet, odnóża i ogon są pełne atrakcji, jak ścianki wspinaczkowe, ślizgawka w formie tarki, punkty obserwacyjne i wiele innych. W Parku powstała również ścieżka edukacyjna „Wielka Wojna”, na którą składają się wybudowane okopy, kontenery i zabytkowe wagony. W celach wystawienniczych wykorzystywane są również cztery poradzieckie bunkry. Po remoncie stały się przestrzenią, w której prezentowane są wystawy czasowe w ramach wystawy stałej pt. „Okupacja sowiecka w Polsce 1939–1993”. Po wyczerpującej wędrówce uczestnicy pojechali do Parku dinozaurów, gdzie główną atrakcją stała się miejscowa fontanna. Na koniec wycieczki skosumowaliśmy ,,małe co nieco,, w Maku i szczęśliwie wróciliśmy do domu…udało nam się wrócić przed straszną burzą:)
Działania wspiera Gmina Kotla.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
Czwarty dzień półkolonii dobiegł końca. Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy zabawami, grami i rozmaitymi malowankami. Następnie pojechaliśmy na piknik z MDP w Chociemyśli. Na boisku sportowym członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarowej z Chociemyśli zorganizowali nam naukę pierwszej pomocy z udziałem fantomu. Każdy z uczestników półkolonii miał okazję przeprowadzić resuscytację krążeniową.
Było lanie wodą, kąpiel w pianie, kiełbaski z rożna, stoliki z owocami i słodkościami. Jeszcze raz dziękujemy OSP i MDP za tak mile spędzony czas. Na koniec wróciliśmy do ośrodka, aby obejrzeć bajkę pt. ,,Co w duszy gra”.
To był dzień pełen wrażeń!
Działania wspiera Gmina Kotla.
 
Dzień piąty.
Półkolonia z GOKiS w 2024 roku w gminie Kotla była pełna atrakcji dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Przez pięć dni uczestnicy nie mogli narzekać na nudę! Organizatorzy przygotowali mnóstwo zajęć, a pierwszy turnus letniej półkolonii z akcji “Lato z GOKiS” właśnie się zakończył.
Dzisiaj był ostatni dzień półkolonii letniej w, której uczestniczyło 15 dzieci z Gminy Kotla. Dzień tradycyjnie zaczęliśmy od ciekawych zajęć manualnych, którymi były koraliki pyssla. Po tych zajęciach pojechaliśmy do Głogowa do Multikina na bajkę pt.”Gru i Minionki: Pod Przykrywką”. Po bajce wróciliśmy do GOKiS, aby zjeść smaczne gofry. Nie zabrakło też czasu na gry i zabawy. Na zakończenie pierwszego turnusu półkolonii letniej każdy z uczestników dostał dyplom oraz upominek. To były dni pełne wrażeń.
Działania wspierała Gmina Kotla. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content