ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

MAGIA ŚWIĄT NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W KOTLI

MAGIA ŚWIĄT NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W KOTLI

Dzisiaj (16.12) w Kotli zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Do świąt pozostało niewiele czasu, jarmark był idealną okazją, aby wyposażyć się w dekoracje bożonarodzeniowe.
 
Podczas jarmarku odbył się kiermasz ozdób świątecznych. Nasi mieszkańcy stworzyli przepiękne rękodzieła. Nie zabrakło również stoisk z ciastami, pierniczkami, pierogami czy uszkami.
 
Ważnym elementem tego wydarzenia była oprawa muzyczna, podziwialiśmy występy dzieci: przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” z Głogówka, Zuchów i Harcerzy z Kotli: ZHP 2. Kotelskiej Gromady Zuchowej „Radosne Iskierki i 15. Kotelskiej Drużyny Harcerskiej „Płomień” pod kierownictwem harcmistrz Ewy Chorąży oraz sekcji wokalnej GOKiS „Singing Stars”, których przygotowała Katarzyna Bartczak. Tego dnia zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, przygotowani przez Ludmiłę Woźniak oraz Alicja Błaszczyk z Włoszakowic.
-„To był pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w naszej gminie, wcześniej mogliśmy podziwiać ozdoby i produkty na jarmarku wielkanocnym. Dziękuję sołectwom i wszystkim wystawcom za ogromne zaangażowanie i poświęcenie oraz za pielęgnowanie tradycji i kultury ludowej. Pięknie prezentowały się stoiska z produktami i ozdobami bożonarodzeniowymi. Dziękuję organizatorowi Pani Dyrektor Gokis Iwonie Adamczak wraz z pracownikami za organizację wydarzenia oraz sponsorowi firmie BayWa r.e.– mówiła p.o. Wójta Gminy Kotla Kamila Suchocka-Szperlik.
Podczas Jarmarku rozstrzygnięto również Konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla”. Do GOKiS w Kotli wpłynęło aż 58 prac. Najpiękniejsze prace, zostały wyprodukowane w formie świątecznej kartki i wyszły spod ręki Tymoteusza Karpińskiego, Leny Gomułki oraz Igi Szelest.
Zwycięzcy:
kategoria przedszkolaki
I miejsce- Tymoteusz Karpiński
wyróżnienie – Daria Stępień
wyróżnienie – Jakub Borodaj
wyróżnienie – Leon Pietruszko
Kategoria kl. I-III
I miejsce – Lena Gomułka
wyróżnienie – Blanka Maćkowiak
wyróżnienie – Iga Kaczor
wyróżnienie – Piotr Salej
Kategorie kl. IV-VI
I miejsce – Iga Szelest
wyróżnienie – Iga Bobel
wyróżnienie – Pola Kurdybała
wyróżnienie – Jakub Salej

-Wszystkie prace były wyjątkowe, przygotowane starannie i z pomysłem. Dzieci posługiwały się różnorodnymi technikami plastycznymi, spełniły wszystkie kryteria regulaminu konkursu. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze”– mówiła Iwona Adamczak, dyrektor GOKiS Kotla.

Każdy z laureatów konkursu otrzymał z rąk p.o. Wójta Gminy Kotla Kamili Suchockiej-Szperlik, Przewodniczącej Rady Haliny Przybylskiej oraz Dyrektor GOKiS Iwony Adamczak pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe. Zwycięzcy otrzymali również kubeczki oraz kartki świąteczne z nadrukami swoich prac.
 
Sołectwo Głogówko na czele z Panią sołtys Teresą Dudziak zbierało fundusze dla 3-letniego Filipka, który choruje na nerwiakowłókniakowatość, nowotwór umiejscowiony w głowie. Natomiast sołectwo Skidniów wraz z sołtys Sylwią Cicharską zorganizowało zbiórkę na rzecz Poli Stanek z Nowej Soli, która zmaga się z kilkoma schorzeniami, m.in. porażeniem nerwów twarzowych, wiotkością tchawicy oraz wadami końsko-szpotawej stóp i rozszczepem rdzenia przedłużonego.
Dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za udostępnienie sali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content