ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

6. Bieg Katorżniczy KotlActive Forest Run

6. Bieg Katorżniczy KotlActive Forest Run

W niedzielę 10 września 2023 r. odbył się 6. Bieg Katorżniczy „KotlActive” Forest Run 2023. „KotlActive” to bieg z przeszkodami o charakterze krajowym, który po raz szósty odbył się na terenie Gminy Kotla. Dodatkowo powstała specjalna kategoria, w której mogły uczestniczyć po raz pierwszy dzieci z terenu gminy Kotla.

Podczas 6. Biegu Katorżniczego KotlActive Forest Run odbyła się  zbiórka pieniędzy na leczenie Liwii Machnickiej z Głogowa, która urodziła się z licznymi przebarwieniami na skórze (melanoza nerwowo – skórna), oraz ma zdiagnozowanego guza w trzonie bocznej lewej komory głowy, który rośnie.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Nadleśnictwo Głogów.

W tym roku uczestnicy biegu mieli możliwość wybrania jednego z trzech dystansów, a były to: 6 km, 9 km i 15 km. Do tegorocznej edycji biegu zgłosiło się blisko 200 biegaczy z całej Polski i niemal tylu (181) stanęło na starcie. Największym zainteresowaniem cieszyła się trasa dziewięciokilometrowa. Zgłosiło się na nią aż 101 uczestników. Piętnastokilometrową  trasę wybrało 42 biegaczy. Najkrótszą lecz niemniej wymagającą trasę wybrało 38 osób.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki, a najlepsi uczestnicy biegu zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, a były to m.in. głośniki firmy JBL, smartwatche marki Huawei, instax Fujifilm i inne. Wyniki prezentowały się następująco:
6KM:
Mężczyźni:
I miejsce – Foterek Michał
II miejsce – Foterek Krzysztof
III miejsce – Bartuś Jan
Kobiety:
I miejsce – Majchrzak Agnieszka
II miejsce – Cependa Marta
III miejsce – Leśniewska Aleksandra
9 KM:
Mężczyźni:
I miejsce – Mostowski Łukasz
II miejsce – Krawczyszyn Kamil
III miejsce – Lewicki Piotr
Kobiety:
I miejsce – Matelska Karolina
II miejsce – Markowska Nikola
III miejsce – Kusz Joanna
15 KM:
Mężczyźni:
I miejsce – Markowski Fabian
II miejsce – Dydyński Dawid
III miejsce – Nyk Adam
Kobiety:
I miejsce – Żołędziowska Kamila
II miejsce – Tuczyńska Barbara
III miejsce – Sęczkowska Justyna

Dodatkowo tegoroczna edycja „KotlActive” Forest Run dla „Małych biegaczy” za udział w biegu obdarowała zwycięzców medalami oraz licznymi nagrodami rzeczowymi.

DOKŁADNE WYNIKI Z CZASEM (PRZEKIEROWANIE) https://competitions.timekeeper.pl/6-bieg-katorzniczy-kotlactive-forest-run?fbclid=IwAR1D24tSPfKPGY1tSk1DLIalzZFCibyTW5M9wCV2T-vBdJgYJQugBxSBTtE&page=2

 Wyniki biegów prezentowały się następująco:

  1. klasa I-II

Dziewczynki

I miejsce – Lena Kociałkowska

II miejsce – Nadia Biały

III miejsce – Maja Kaźmierczak

Chłopcy:

I miejsce – Michał Bryndzoła

II miejsce – Antoni Abramek

III miejsce – Radosław Firuta

  1. klasa III-IV

Dziewczynki:

I miejsce –  Pola Kurdybała

II miejsce – Iga Szperlik

III miejsce – Aleksandra Iwaszkiewicz

Chłopcy:

I miejsce – Tymon Merski

II miejsce – Aleksander Orman

III miejsce – Fabian Kurdybała

  1. klasa V-VI

Dziewczynki:

I miejsce –  Kornelia Sendecka

II miejsce – Aleksandra Foterek

III miejsce –  Sara Śliwa

Chłopcy:

I miejsce – Kajetan Orman

II miejsce – Wojciech Walaszczyk

III miejsce – Hubert Słocki

  1. klasa VII-VIII

Dziewczynki:

I miejsce – Lena Słocka

II miejsce – Zuzanna Małyniak

III miejsce – Hanna Foterek

Chłopcy:

I miejsce – Kamil Ignacik

II miejsce – Krystian Sołonynka

III miejsce – Kacper Grzejdziak

Ogromne podziękowania należą się wszystkim sponsorom i partnerom dzięki, którym bieg mógł być wzbogacony o atrakcyjne nagrody oraz dzięki nim mogliśmy zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie. Są to: Strefa 998, PGNiG S.A., lightsource bp., GPK Głogów, Avoltech, TBS Głogów, PHU PARTNER EU, Koło Łowieckie „KSZYK”, Miasto Głogów, PWiK Głogów, Sobota Sp. z o o., Almar Domy, PBD S.A., 4 Głogowski Batalion Inżynieryjny, Nadleśnictwo Głogów oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kotli.

Podziękowania należą się również kadrze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli: pani Aleksandrze Twardy, pani Elżbiecie Konopskiej, pani Renacie Dobrowolskiej Fischer oraz panu Wiesławowi Sobolewskiemu, którzy wspomogli nas organizacyjnie i przeprowadzili zawody dla dzieci. Podziękowania dla druhów z OSP Kotla za pomoc w przygotowaniu przeszkód dla dzieci.

Serdeczne podziękowania składamy dla Państwa Małgorzaty i Tomasza Kuroszów, dla Pana Artura Rutkowskiego, jak również Pana Bartosza Soboty, którzy corocznie wspierają nas w organizacji biegu udostępniając nam tereny pod trasy biegu, budując przeszkody czy użyczając swój sprzęt. Podziękowania należą się również Wojsku: 4 Głogowski Batalion Inżynieryjny za przygotowanie grochówki, a także druhom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Chociemyśli i dla grupy KotlActive, a w szczególności dziękujemy Krzysztofowi Skiba, Krzysztofowi Gizickiemu oraz Arturowi Szlempo za zaangażowanie w wyznaczanie trasy i budowę przeszkód. Dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli na czele z panią Dyrektor Iwoną Adamczak oraz pracownikom Urzędu Gminy za zaangażowanie w organizację biegu.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Głogów za współorganizację biegu i za zaangażowanie pracowników.

Ogromnie dziękujemy za pomoc w formie zabezpieczenia przeszkód, które udzieliły liczne zastępy strażaków z terenu Powiatu Głogowskiego. Były to jednostki z: OSP Ruszowice, OSP Jaczów, OSP Serby, OSP Brzeg Głogowski, OSP Piersna, OSP Smardzów, OSP Dobrzejewice oraz OSP Oddział Ratownictwa Wodnego Głogów, również zastępom OSP Kotla, OSP Grochowice i OSP Chociemyśl.

To oni, w sumie blisko 70 druhów, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie zbiórki dla małej Liwii. Udało się zebrać 1273,20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content