ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Stachuriada 2023

Stachuriada 2023

fot. Janusz Nadolski

Zakończyła się kolejna edycja Stachuriady, jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń dla miłośników poezji i muzyki. Przez dwa dni, 23 i 24 czerwca, uczestnicy mogli cieszyć się niezapomnianymi występami artystycznymi. Pierwszego dnia, w piątek wieczorem, rozpoczął się XVIII Konkurs Piosenki „Pod Wielkim Dachem Nieba”. Uczestnicy, wokaliści z różnych zakątków kraju, zaprezentowali swoje umiejętności na scenie. Po długiej rywalizacji, ogłoszono laureatów, którzy otrzymali szansę wystąpić na koncercie głównym.

WYNIKI:
Pierwszą nagrodę w wysokości 4 500 zł – Martyna Juszczyk
Drugą nagrodę w wysokości 3 500 zł – Marcin Skrzypczak
Trzecią nagrodę w wysokości 2 500 zł – Piotr Zemanek
Nagrodę specjalną w wysokości 1000 zł – Marcin Żurawiecki za utwór Edwarda Stachury „Pieśń na wyjście”
Wyróżnienie w wysokości 500 zł – Zespół Asocjacja SL

Kolejnym wydarzeniem tego wieczoru był X Nocny Turniej Jednego Wiersza „O Dym Białej Lokomotywy”. Poeci, w swoich utworach, poruszyli publiczność i przekazali im wiele emocji. Ogłoszenie wyników turnieju wywołało wielkie emocje i radość wśród uczestników.

WYNIKI:
I nagroda – 
Bernadetta Zamaria
II nagroda – Kacper Płusa
III nagroda –Elżbieta Cipora
3 równorzędne wyróżnienia:
Renata Malinowska
Danuta Bartoszczuk
Honorata Kotwica

Koncert wieczorny należał do Kuby Badacha, który swoim niepowtarzalnym głosem i energetycznym występem porwał publiczność. Melodie artysty jeszcze długo rozbrzmiewały w uszach słuchaczy.

Drugi dzień Stachuriady, sobota, rozpoczął się od zmagania druhów w Turnieju Cięcia i Rąbania Drewna „Siekierezada”. Zawodnicy z OSP z powiatu głogowskiego prezentowali swoje umiejętności, imponując siłą i precyzją.

WYNIKI:
I miejsce – 
zespół oldbojów z gminy Kotla
II miejsce – OSP Jerzmanowa
III miejsce- OSP Grochowice
IV miejsce – OSP Brzeg Głogowski
V miejsce – OSP Chociemyśl

Wieczorem, na scenie pojawił się zespół Part of the kitchen, który za pomocą swoich energetycznych utworów rozgrzał publiczność. Następnie, na oczekujących tłumnie zgromadzonych, czekał niezrównany Stanisław Soyka. Jego niezwykły głos i interpretacja utworów porwały słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Ostatnim akcentem wieczoru był koncert Katarzyny Groniec, która swoim ujmującym głosem zachwyciła publiczność. Jej występ był pełen emocji i unikalnych melodii.

Stachuriada 2023, pełna magii i niezapomnianych występów, już za nami. To wyjątkowe spotkanie z poezją i muzyką pozwoliło wszystkim uczestnikom odkryć piękno sztuki i wzruszyć się jej wyrazistymi dźwiękami. Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych i doda kolejnego rozdziału do historii kulturalnego krajobrazu. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji Stachuriady!

Podziękowania:

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Głogowa – Rafaelowi Rokaszewiczowi. Dziękujemy  partnerom: Nadleśnictwu Głogów, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Głogowie, Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu S.A., 4. Klubowi Batalionowemu w Głogowie. Dziękujemy jednostkom OSP Kotla, Grochowice, Chociemyśl i Komendantowi gminnemu ochrony przeciwpożarowej Arturowi Szlempo oraz mieszkańcom i radzie sołeckiej Grochowice  z sołtysem Robertem Dudą. Ogromne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, sponsorom oraz reklamodawcom. Byli to: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja KGHM Polska Miedź, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Polska Strefa Inwestycji, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Grupa KGHM, Miasto Głogów, GPK Głogów Sp. z o. o., PHU Strefa998, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o. o., Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o., Komunikacja Miejska Głogów, Chrobry Głogów S.A., Sobota Sp. z o. o., PHU Partner EU, Koło Łowieckie WILK Głogów. Dziękujemy za patronat medialny, który objęli: Radio Elka, miedziowe.pl, glogow.info.pl, Głos Głogowa, Tygodnik Głogowski, myglogow. Podziękowania należą się także Wójtowi Gminy Żukowice – Krzysztofowi Wołoszynowi, Elżbiecie i Robertowi Jaworskim oraz Hannie Kozieł. Szczególne podziękowania kierujemy do całej załogi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli i pracowników Gminy Kotla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content