ul. Głogowska 90, 67-240 Kotla
+48 76 83 18 388
dyrektor@gokiskotla.pl

Święto Niepodległości 2021

Święto Niepodległości 2021

11 listopada zgodnie z naszą kilkuletnią tradycją ulicami Kotli przeszedł biało-czerwony marsz, w którym udział wzięli mieszkańcy gminy. Wszystko w ramach uczczenia Święta Niepodległości. W rękach uczestników marszu powiewały flagi państwowe, a z ust wydobywał się patriotyczny śpiew.

Obchody święta rozpoczęły się od odpustowej mszy św. w kościele parafialnym w Kotli. Przed mszą Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z Przewodniczącą Rady Haliną Przybylską i dyrektorami jednostek wręczali biało-czerwone flagi i chorągiewki, dzięki tym atrybutom uformowany korowód, prowadzony przez poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, OSP Kotla, OSP Chociemyśl, mienił się narodowymi barwami.

Po mszy panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Chociemyśli i panie z Kotli częstowały mieszkańców tradycyjnymi rogalikami, a barwny tłum przy dźwiękach pieśni patriotycznych śpiewanych przez Zespół Folklorystyczny „Wrzos” i „Grochowiczanki” przeszedł spod kościoła do sali gimnastycznej w Kotli, gdzie odbył się uroczysty apel. Wójt Łukasz Horbatowski podczas swojego przemówienia podkreślał, że pomimo skomplikowanych i trudnych czasów, ważne jest abyśmy pamiętali o tym, co udało się wspólnie osiągnąć przez te minione 100 lat, a przede wszystkim o osobach, dzięki którym stało się to możliwe.

– Świętowanie tego dnia w sposób tak uroczysty jak dzisiaj to najlepsza okazja, by wyrazić nasz ogromny szacunek i wdzięczność dla poległych żołnierzy i cywilów, którzy swoim bohaterstwem i poświęceniem sprawili, że Polska wróciła na mapę Europy – mówił Wójt.

Po przemówieniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotli zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony Świętu Niepodległości. W ramach programu na scenie zaprezentowali się także wokaliści z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli oraz nasze zespoły folklorystyczne. Na uczestników uroczystości czekała gorąca herbata i grochówka przygotowana przez strażaków z Chociemyśli.

Tegoroczne świętowanie połączone zostało z akcją charytatywną przygotowaną przez mieszkańców gminy na rzecz Pani Doroty, mieszkanki Kotli, która potrzebuje wsparcia finansowego w walce z trudną chorobą. To dla niej swoje serca uchylili mieszkańcy gminy, którzy na odbywający się kiermasz przekazali ciasta, wypieki, wyroby rękodzielnicze i inne przedmioty. Dzięki wsparciu innych ludzi dobrego serca zamieniały się one w gotówkę. Datki trafiały do puszek Fundacji „Otwarte drzwi”, która prowadzi oficjalną zbiórkę publiczną na rzecz potrzebującej mieszkanki. Do akcji włączyli się także strażacy ochotnicy, Klub Sportowy „Zryw” Kotla, Klub Seniora w Kotli oraz gminne jednostki. Dziękujemy firmie strefa998.pl za przekazanie gadżetów, które zasilą „licytacje dla Doroty”.

Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia odbył się koncert zespołu THE POSTMAN.

Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność, za organizację święta i kiermaszu charytatywnego i każdą okazaną pomoc.

Galeria zdjęć z wydarzenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content