Piękny koncert kolęd w kościele w Kotli

Mszą świętą w kościele parafialnym w oprawie zespołów folklorystycznych „Wrzos” i „Grochowiczanki” rozpoczęło się wielkie kolędowanie w Kotli. Zaraz po nabożeństwie w świątyni odbył się koncert kolęd, w którym udział wzięły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, soliści Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie i chóru gospel „Space of Grace”. Wokalistom towarzyszył pięcioosobowy zespół muzyczny. Koncert odbył się pod patronatem starosty głogowskiego Jarosława Dudkowiaka.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy tak piękne wydarzenie muzyczne prezentować w sercu naszej gminy. Ten koncert z pewnością przejdzie do historii tego miejsca i na długo zapisze się w pamięci naszych mieszkańców –  mówi Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.

W czasie koncertu można było finansowo wesprzeć inicjatywę budowy Głogowskiego Hospicjum. Do puszek wolontariuszy uczestnicy koncertu wrzucili 660 zł 96 gr.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia: Staroście Głogowskiemu Jarosławowi Dudkowiakowi, księdzu Andrzejowi Skoczylasowi, zespołom folklorystycznym „Wrzos” i „Grochowiczanki”, GOKiS Kotla, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kotli i opiekunom dzieci Ludmile Woźniak oraz Anecie Marciniak, wokalistom z MOK Głogów z Dorotą Drozd na czele, chórowi Space of Grace z dyrygentem Joanną Biały, muzykom i realizatorowi dźwięku.

galeria foto: