Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości i Dnia św. Marcina

Gminne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Św. Marcina rozpoczęły się od spektaklu o Św. Marcinie przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kotli tuż po nim Mszę Świętą Odpustową odprawił ksiądz dziekan kanonik Jerzy Ślusarczyk ze Sławy, obecni byli również księża z naszego dekanatu jak też zaprzyjaźnieni kapłani z dekanatu Głogów. Msza zakończyła się procesją wokół kościoła.
Ksiądz Proboszcz Andrzej Skoczylas przekazał życzenia i Błogosławieństwo Księdza Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego oraz złożył życzenia Zespołowi Folklorystycznemu ,,Wrzos” z okazji 35 lecia istnienia i działalności, który upiększył mszę świętą  śpiewem.

W mszy świętej uczestniczyli Wójt Gminy Kotla Pan Łukasz Horbatowski,  Przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Przybylska, Sekretarz Gminy Kotla Pani Ewa Konarska-Jóźwiak, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, radni oraz sołtysi.

Tuż po Mszy Świętej każdy mógł spróbować tradycyjnych rogali Marcińskich przygotowanych przez Sołectwo Chociemyśl oraz Sołectw Kotla, a następnie zebrani w kościele wspólnie śpiewali podczas pięknego Koncertu Pieśni Patriotycznych. Obławę III Jacka Kaczmarskiego, O Mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż , Hej hej ułani, malowane dzieci i inne pieśni w wykonaniu Mateusza Kwapienia, Joanny Kwapień oraz Grzegorza Abreu Kryszofiaka ze wzruszeniem wysłuchali zarówno dorośli jak i dzieci i młodzież.

Musimy pielęgnować niepodległość, bo to od nas najwięcej zależy. To dopiero 99 lat od odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Trzeba pamiętać o naszych przodkach, to oni przez 123 lata robili wszystko, żeby nasz język nie zaginął, żebyśmy my mogli dalej żyć w wolnej Polsce i wywalczyli to, wywalczyli żołnierze, ale tez zwykli cywilni mieszkańcy naszego kraju. Za to im wszystkim bardzo dziękujemy. – mówił Wójt Łukasz Horbatowski, który podziękował także Pani Dyrektor Gminego Ośrodka Kultury i Sporu w Kotli Iwonie Adamczak za zorganizowanie kocertu, który zakończył się podwójnym bisem!

Zachęcamy poznania bliżej wykonawców na fanpage’u na facebook’u Sprawa Całkiem Przyjemna.

galeria foto: