Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli otrzymał na 2018 r. dofinansowanie w kwocie 5 100 zł. Celem Priorytetu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych i budowanie nawyków czytelniczych poprzez systematyczny dopływ nowych publikacji oraz możliwość systematycznego odnawiania i aktualizowania księgozbiorów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej bibliotek. Nasze placówki biblioteczne wzbogacą się o ok. 300 nowości.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.