Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami 2016

W dniach od 9 do 11 czerwca po Dolnym Śląsku jeździć będzie 9 twórców książek dla dzieci i młodzieży, a spotkania odbędą się w 51 miejscowościach. Pisarze będą przekonywać swoich młodych czytelników, że Europejczycy mają wspólne korzenie w historii, kulturze i dziedzictwie. Wielu spośród nich to badacze języków europejskich, zajmujący się także tłumaczeniami literatury na język polski. Spróbują pokazać dzieciom i młodzieży, że również dzięki literaturze można poznawać inne kraje.
Z przyjemnością informujemy, że w akcji uczestniczy też Kotla. 10 czerwca biblioteka przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli gościć będzie tłumaczkę Krystynę Szulczyńską. Natomiast 11 czerwca pisarze spotkają się z fanami czytania książek w Siechnicach. Tam odbędzie się Wielki Finał organizowany przez miejscowe Centrum Kultury.
Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży, czyli „Z książką na walizkach. Spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” odbywać się będzie pod hasłem „Bilet do Europy”, ponieważ Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury.