Z książką na walizkach

W dniu 19 października, w ramach drugiej odsłony XV dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i poetką Martą Fox. Wzięło w nim udział około 50 uczniów i ich opiekunów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli i klas trzecich gimnazjalnych.

Marta Fox jest od 20 lat na rynku czytelniczym. Wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, eseje, wiersze). Jej powieści zostały nagrodzone przez Polską Sekcję IBBY w konkursie „Książka Roku” 1995 i 2000. Tematem twórczości prozatorskiej Marty Fox są problemy dzieci i młodzieży związane z dojrzewaniem emocjonalnym. I głównie o tym rozmawiała z uczestnikami spotkania. O tęsknocie za przyjaźnią i akceptacją. Opowiadała też o sobie, swoim życiu i dorobku autorskim.

„Z książką na walizkach” to akcja promująca czytelnictwo w bibliotekach miejskich i gminnych. Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży odbyła się pod hasłem „Polska na szóstkę”. W drugą część przedsięwzięcia (17–19 października 2018) zaangażowanych było 27 bibliotek z terenu Dolnego Śląska.

PROJEKT  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO