Z książką na walizkach 2015, czyli XII Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami

W roku 2015 przypada 12. edycja projektu „Z książką na walizkach”. Na przestrzeni lat (2004 – 2014) uczestniczyło w nim około 150 tys. osób. Ideą tego przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa i bibliotek. Do realizacji projektu zaproszono 10 autorów książek dla dzieci i młodzieży oraz 46 dolnośląskich bibliotek publicznych, w tym Bibliotekę Publiczną przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod hasłem „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”, a jego realizatorami są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu (główny organizator), Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press.

W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie, warsztaty i przeprowadzone zostaną: IX Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów „Przygoda, tajemnica, sensacja w książce” i konkurs plastyczno-literacki „A to historia!”. W dniach 10-13 czerwca z młodymi czytelnikami, w wielu miejscowościach na terenie Dolnego Śląska, spotkają się znani pisarze i ilustratorzy. Finał projektu odbędzie się 13 czerwca w Polkowicach, gdzie m.in. zostaną ogłoszone wyniki obu konkursów. W Kotli w konkursach aktywnie uczestniczą szkoły: Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego i Gimnazjum Gminne.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do korzystania z fanpage’u tegorocznej edycji projektu „Z książką na walizkach” na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/zksiazkanawalizkach i aktywne uczestnictwo poprzez polubienia i udostępnienia.

Projekt „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Polkowice.