XXXIV Edycja Międzynarodowych Spotkań Twórczych Chociemyśl 2018

Trwa XXXIV Edycja Międzynarodowych Spotkań Twórczych Chociemyśl 2018. W tym roku patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski. W plenerze uczestniczą malarze, rzeźbiarze i fotograficy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Czech. Organizatorami wydarzenia są: Pracownia Rzeźby Janusz Owsiany i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Współorganizatorem wydarzenia jest zaś Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Uczestnicy pleneru pracują w urokliwym Ogrodzie Sztuki. W trakcie dwutygodniowego pleneru odbędą się warsztaty rzeźbiarskie, malarskie i fotograficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone przez artystów. W trakcie pleneru powstanie także rzeźba upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalne zakończenie  pleneru zaplanowano na 23 września o godz. 16.00 w Ogrodzie Sztuki w Chociemyśli. Tego dnia prezentowana będzie wystawa poplenerowa, podsumowanie pleneru, występ zespołów muzycznych, konkursy plastyczne dla dzieci i inne atrakcje. Wstęp wolny.