Wakacje z GOKiS-em dobiegły końca

Tegoroczne wakacje w ramach akcji „Lato z GOKiS” upłynęły nam bardzo ciepło i wesoło. Już od początku dzieci z naszej gminy, mogły skorzystać z bogatej oferty rekreacyjno-dydaktycznej. W siedzibie GOKiS organizowano szereg zajęć m.in. warsztaty muzyczne, taniec z elementami zumby, warsztaty teatralno- muzyczne, jak również bajkowe popołudnia i wieczorne kina grozy. Można było pograć w tenisa stołowego i giga gry. Nie sposób zapomnieć o wspólnych zajęciach w kuchni, których celem była zabawa oraz integracja, a także zajęcia z rękodzieła z możliwością stworzenia dla siebie wyjątkowego slime. Ponadto w sali GOKiS, jak również salach wiejskich i WDK każdego sołectwa gminy Kotla, odbywały się bezpłatne, dwugodzinne warsztaty edukacyjne dla dzieci. Tematyką warsztatów było zanieczyszczenie środowiska i skutki jakie są z tym związane. Odbył się również cykl wyjazdów: do ZOO i Afrykarium we Wrocławiu, do Nadleśnictwa Głogów, do Planetarium Wenus i Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze i do Krainy Wygasłych Wulkanów w Dobkowie. Warsztaty stacjonarne i wyjazdy były dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu edukacji ekologicznej w Gminie Kotla „Jestem eko” w 2019 r. Zorganizowaliśmy także wycieczki o charakterze rozrywkowym. Zawitaliśmy w największym parku rozrywki w Polsce Energylandia w Zatorze, pojechaliśmy do kina Cinema w Głogowie, na basen odkryty Chrobry w Głogowie i na pole paitballowe BIGo w Kłopotowie. Wycieczki czy zajęcia dydaktyczne to jednak nie wszystko, bo młodzi ludzie potrzebują też beztroskiej zabawy. W tym celu zorganizowano we wszystkich sołectwach Gminy Kotla 24 pikniki rodzinne, podczas których dzieci mogły szaleć na dmuchanych placach zabaw, brać udział w różnych grach, zabawach i tańcach. Ponadto przez całe wakacje w bibliotece publicznej w Kotli można było korzystać z kawiarenki internetowej, uczęszczać na warsztaty literacko plastyczne i grać w rozmaite gry planszowe. Dzieci lubiące sport i chcące doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, brały udział w treningach piłki nożnej, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek na boisku sportowym w Kotli. Wszystkim dzieciom wakacyjnych zajęć dziękujemy za uczestnictwo oraz radosną atmosferę. Na pewno wspólnie spędzony czas na długo pozostanie miłym wspomnieniem z wakacji, które wywołuje uśmiech na twarzy.