.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

W GROCHOWICACH WCIĄŻ GRAJĄ …


W Grochowicach trwa realizacja projektu „Gra wiejska”, w który zaangażowana jest lokalna społeczność. Z darowizny przekazanej przez Fundację Banku Zachodniego WBK z programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” zaplanowano szereg działań zmierzających do wielopokoleniowej integracji mieszkańców.

Stowarzyszenie Grochowice Zdrój przy współpracy lokalnych organizacji: Ochotniczej Straży Pożarnej Grochowice, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckiej i Zespołu Folklorystycznego „Grochowiczanki” w dniu 3 czerwca 2016 r. zorganizowało Piknik Rodzinny.

Dzieci wraz z rodzicami spotkali się na polanie grochowickiej, gdzie zapewniono im różne atrakcje. Dużym wyzwaniem dla wszystkich dzieci był strażacki tor przeszkód zorganizowany przez strażaków z Grochowic wspomaganych przez OSP Kotla. Dla chętnych było miejsce na malowanie, każdy uczestniczący w konkursie plastycznym „Moja Rodzina” otrzymał upominek.

Nie zabrakło również malowania twarzy, ogniska z pieczeniem kiełbasek. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli użyczył „dmuchańca” dla najmłodszych, akcesoria do prowadzenia zabaw oraz wspomógł osobowo w tym zakresie.

Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia występu finalistów Gminnych Amatorskich Prezentacji Artystycznych GAPA 2016 – zespołu Rocky pod kierunkiem Pani Doroty Baranieckiej ze Szkoły Podstawowej w Kotli. Miłym akcentem był także kosz ze słodyczami od Wójta Gminy Kotla Pana Łukasza Horbatowskiego.

– Mamy nadzieję, że najmłodsi mieszkańcy Grochowic będą mile wspominać ten dzień – przekazuje koordynator projektu Pani Barbara Kobiela.

Na powyższe działania pozyskano środki z Fundacji Banku Zachodniego WBK z programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” oraz z funduszu sołeckiego.

Zespół koordynujący składa serdeczne podziękowania za wsparcie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Pikniku, a szczególnie młodym mieszkańcom Grochowic. Dziękujemy Pani Magdalenie Popławskiej oraz wolontariuszkom: Madzi Pukackiej, Iwonce Jasinowskiej, Dominice Rzepka, Nikoli Stachowiak i Kasi Stachowiak wdrażającym się w pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa.

relacja foto:

W Grochowicach trwa realizacja projektu „Gra wiejska”, w który zaangażowana jest lokalna społeczność. Z darowizny…

Gepostet von Gmina Kotla am Dienstag, 14. Juni 2016