VIII Turniej Piłki Nożnej im. Z. Cichego

W dniu 5 sierpnia 2017 r. na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli odbył się po raz ósmy Turniej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Cichego pod patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. Turniej poświęcony jest pamięci nagle zmarłego w 2009 r. trenera „Zrywu” Kotla Zbigniewa Cichego. Organizacja turnieju jest podziękowaniem dla ś.p. Zbigniewa Cichego za ogromny wkład w rozwój naszego gminnego klubu. Głównymi organizatorami turnieju był Gminny Ludowy Klubu Sportowy „Zryw” Kotla w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kotli.
Łącznie na boisku zmagało się 15 drużyn pięcioosobowych w trzech kategoriach wiekowych 2001-2003, 2004-2006, 2007 i młodsi.

Najlepsi w grupie wiekowej 2007 i młodsi:
I miejsce drużyna „Makaroniarze”
II miejsce drużyna „ Ananasy 2”
III miejsce drużyna „Korniszony”
W tej grupie wiekowej wystartowało 6 drużyn. Za najlepszego zawodnika w tej grupie wiekowej uznano Katarzynę Olszewską, najlepszym strzelcem zostali równorzędnie Dominik Skowron oraz Olivier Gulanowski, a najlepszym bramkarzem został Alan Wirszuo.

W grupie wiekowej 2004-2006:
I miejsce drużyna „Spryciarze 1”
II miejsce drużyna „Spryciarze 2”
III miejsce drużyna „Pory roku 1”
W tej grupie wiekowej wystartowały 4 drużyny. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Mateusz Warchoł, za najlepszego strzelca uznano Dawida Góreckiego a za bramkarza Mateusza Leszczyńskiego.

W grupie wiekowej 2001 – 2003:
I miejsce drużyna „Jarek Team”
II miejsce drużyna „Brygada Małolatów”
III miejsce drużyna „Mistrzowie”
W tej grupie wiekowej wystartowało 5 drużyn. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Dominik Furman, za najlepszego strzelca uznano Kamila Walnera a za bramkarza Jakuba Jędrzejewskiego.

Tytuł zawodnika Fair Play turnieju przyznano Krystianowi Kraska.

Laureaci otrzymali medale, dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. W nagrodach indywidualnych statuetki. Każda drużyna, która nie znalazła się na podium otrzymała piłkę, a każdy uczestnik medal za uczestnictwo. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza w grupach najmłodszych. Wiele akcji oklaskiwanych było przez kibiców gromkimi brawami. Młodzi adepci byli bardzo podekscytowani a każdy mecz przyniósł nowe wrażenia.

Turniej organizowany był dzięki pozyskanej darowiźnie w ramach programu grantowego „Bank Młodych Mistrzów Sportu” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły. Nagrody, puchary, statuetki i medale ufundował Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski. Sponsorami turnieju byli także Radni i Sołtysi Gminy Kotla. Partner Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli zapewnił nagłośnienie oraz wodę i słodką przekąskę dla uczestników turnieju. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe lub rzeczowe.

Dziękujemy również wszystkim zawodnikom za grę fair play i dostarczenie nam wielu emocji. Podziękowania należą się też dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanych przy organizacji turnieju. Dziękujemy również Paniom przygotowującym słodki poczęstunek oraz dla Panów pomagających w przygotowaniach boisk.

galeria foto: