Uczestnicy projektu „Naszym Okiem” na Wzgórzach Pszczółkowskich

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli zorganizował drugą wycieczkę w ramach realizowanego zadania Naszym Okiem – poznajemy Krainę Lasów i Jezior – wycieczki dla uczniów z gminy Kotla.
3 lipca 2014 r., pod okiem opiekunów grupa uczniów wędrowała przez rozległy kompleks leśny należący do Nadleśnictwa Sława Śląska. Na obfitującej w tablice informacyjne i oznaczenia Ścieżce przyrodniczo – leśnej „Wzgórza Pszczółkowskie” napotkali liczne głazy narzutowe, oczka wodne, jeziora, wąwozy i ślady dawnego osadnictwa. Punktem kulminacyjnym była wspinaczka na Starą Winną Górę (131 m n.p.m., najwyższe wzniesienie w okolicy), z której rozciąga się przepiękny widok na okoliczne lasy. Uczniowie z uwagą słuchali swojego przewodnika – miejscowego leśniczego, poznawali kolejne atrakcje ścieżki dydaktycznej i chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach.
Zadanie dofinansowane jest w zakresie małych projektów, w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014.

Galeria foto na stronie internetowej: