Turniej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Cichego

W dniu 4 sierpnia 2016 r. na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli odbył się po raz siódmy Turniej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Cichego pod patronatem Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. Turniej poświęcony jest pamięci nagle zmarłego w 2009 r. trenera „Zrywu” Kotla Zbigniewa Cichego. Organizacja turnieju jest podziękowaniem dla ś.p. Zbigniewa Cichego za ogromny wkład w rozwój naszego gminnego klubu. Głównymi organizatorami turnieju są: Gmina Kotla, Gminny Ludowy Klubu Sportowy „ZRYW” Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Łącznie na boisku zmagało się 15 drużyn pięcioosobowych w trzech kategoriach wiekowych 2000-2002, 2003-2005, 2006 i młodsi.

Najlepsi w grupie wiekowej 2000 – 2002:
I miejsce drużyna „Rudzielec”
II miejsce drużyna „Żyto Team”
III miejsce drużyna „Akademia”
IV miejsce „Makowski”
Udział wzięli również drużyny: „Kotla city”, „Bez nazwy” oraz „FC Jeże”

Za najlepszego zawodnika w tej grupie wiekowej uznano Alexa Włodarczyka, najlepszym strzelcem został Dominik Stopa, a najlepszym bramkarzem Kraska Dawid. Tytuł zawodnika Fair Play przyznano Miłoszowi Przybylskiemu a wyróżnienie przypadło dla Dominika Ploch.

W grupie wiekowej 2003-2005:
I miejsce drużyna „Świetliki”
II miejsce drużyna „CS Lokum”
III miejsce drużyna „FC Galaktik”

Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Kamil Nawrocki, za najlepszego strzelca uznano Jakuba Tatarskiego a za bramkarza Jakuba Jędrzejewskiego. Zawodnikiem Fair Play został Alan Wysocki.

W grupie wiekowej 2006 i młodsi:
I miejsce drużyna „FC Ziomale”
II miejsce drużyna „FC Orły”
III miejsce drużyna „KS Ziomki”
Udział wzięli również drużyny: „Skrzaty” oraz „Virtus Pro”.

Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Gajdamowicz, tytuł najlepszego strzelca przypadł Mateuszowi Urbańskiemu, a tytuł najlepszego bramkarza Kacprowi Białek. W tej kategorii wiekowej wybrano również najmłodszego bramkarza i został nim Igor Gomułka, a tytuł zawodnika Fair Play przyznano Oliwerowi Gulanowskiemu. Wyróżnienia otrzymali Eryk Bęben, Tomasz Wiciak i Paulina Pałka.

Laureaci otrzymali medale Wójta Gminy Kotla, dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. W nagrodach indywidualnych statuetki i nagrody rzeczowe. Każda drużyna otrzymała piłkę za uczestnictwo.
Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza w grupach najmłodszych. Wiele akcji oklaskiwanych było przez kibiców gromkimi brawami. Młodzi adepci były bardzo podekscytowani a każdy mecz przyniósł nowe wrażenia.

Sponsorami tegorocznego Turnieju byli:
– Gmina Kotla,
– Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli,
– Gminny Ludowy Klub Sportowy „Zryw” Kotla
– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
– Pani Ewa Drozd Poseł na Sejm RP,
– Wójt Gminy Kotla Pan Łukasz Horbatowski,
– Radni Rady Powiaty Pan Jeremi Hołownia i Kamil Halarewicz,
– Radni Rady Gminy Kotla,
– pracownicy Urzędu Gminy Kotla,
– Firma EDAL,
– Firma RADOSPORT
– Pan Wiesław Chodorowski,
– Państwo Urszula i Grzegorz Gniewosz,
– Pan Roman Izienicki,
– Państwo Iwona i Bartłomiej Adamczakowie,
– Pan Krzysztof Łukasik,
– Pan Zbigniew Mazurkiewicz.

Serdecznie dziękujemy Panu Zdzisławowi Stachów za organizację turnieju, a zawodnikom za grę fair play i dostarczenie nam wielu emocji. Podziękowania należą się dla sędziów turnieju: Roberta Nomejko, Kuby Blejwas, Adriana Ostrejko i Patryka Świercz. Dziękujemy również dla Pań przygotowujących słodki poczęstunek: Zuzanny Grzesińskiej, Julity Gajdamowicz, Wioletty Gniewosz i Ewy Gomułka oraz dla Panów pomagających w przygotowaniach boisk: Jerzemu Jastrzębskiemu i Franciszkowi Paszkowskiemu.

galeria foto: