„Trzymaj formę” w Leśnej Dolinie

Ponad setka rowerzystów wzięła udział w imprezie rekreacyjno–sportowej pn. „Trzymaj formę”, która odbyła się w niedzielę 10 września na ścieżkach leśnych w obrębie Leśnej Doliny. Organizatorami wydarzenia byłą Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Nadleśnictwo Głogów i firma Lubinpex. Na rowery wsiedli zarówno mali rowerzyści jak i seniorzy, którzy razem, mimo kapryśnej pogody, pod opieką nauczycieli przemierzyli trasę od szkoły w Kotli aż do Leśnej Doliny. Na wszystkich, którzy dotarli na miejsce czekały atrakcje: stoisko z konkursami Nadleśnictwa Głogów, catering i inne atrakcje. Impreza rozpoczęła się wyścigami rowerowymi dla dzieci w kategoriach: 2-4 lata, 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat i 11-13 lat. Każdy uczestnik otrzymał na mecie medal Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego za ukończenie trasy. W wymienionych kategoriach nagrodzeni zostali osobno chłopcy i dziewczynki – zdobywcy I-III miejsca. Fundatorami nagród był GOKiS Kotla, Nadleśnictwo Głogów i Lubinpex. W trakcie trwania imprezy zostały wystawione i nagrodzone prace plastyczne dzieci z dziewięciu świetlic środowiskowych działających w naszej gminie, zgłoszone do konkursu „Jestem eko” oraz prace indywidualne dzieci z klas 1-3 i 4-7 zgłoszone do konkursu „Dbamy o środowisko”. Odbyła się także „Wyprawa patrolowa’, w której wzięło udział 30 grup. Dla uczestników zostały przygotowane trzy trasy o różnych długościach, na których czekały specjalne zadania związane z ochroną przyrody. Każda ekipa otrzymała upominek za udział, a trzy otrzymały dodatkowo nagrody za I-III miejsce. Konkursy plastyczne „Jestem eko” i „Dbamy o środowisko” oraz konkurs „Wyprawa patrolowa” przygotowane zostały przez Gminę Kotla, która pozyskała na ten cel środki w ramach Programu edukacji ekologicznej „Jestem eko 2017” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Serdeczne i szczególne podziękowania kierujemy do Pana Pawła Kuli za nieocenioną pomoc w przygotowanie zadań i tras, ekipy rowerzystów z Głogowa pod egidą Pana Tomasza Kumczyka za pomoc w wyścigach i rajdzie oraz pań nauczycielek Lilli Sobolewskiej, Aleksandry Twardy, Małgorzaty Włodarskiej, Aliny Szermer, Magdaleny Kawałkowskiej, Eweliny Filipczuk, Kingi Nomejko i Marzeny Ryszki – Gryndzi za opiekę nad uczestnikami rajdu oraz strażakom z OSP Kotla za zapewnianie bezpieczeństwa w czasie przejazdu.

galeria foto: