„Trzymaj formę” 25.09.2016 r. (niedziela) Teren leśny przy Oberży „Leśna Dolina”

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu pn.„Trzymaj formę”, które odbędzie się 25.09.2016 r. w niedzielę na terenie leśny przy Oberży „Leśna Dolina”. Ten rodzinny piknik na świeżym powietrzu połączony będzie z rajdem rowerowym, rodzinną rowerową wyprawą patrolową, warsztatami i przemarszem Nordic Walking. Zabawa organizowana wspólnie przez Gminę Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Stowarzyszenie Grochowice Zdrój, Nadleśnictwo Głogów oraz P.H.U. Lubinpex oraz wielu wolontariuszy – miłośników sportu.

Zapraszamy już o godzinie 10:00 wszystkich uczestników na rowerach pod Szkołę Podstawową w Kotli skąd wyruszy kolumna rowerowa, która przejedzie wspólnie do Leśnej Doliny (dzieci będące pod opieką opiekunów szkolnych obowiązkowo muszą mieć kask rowerowy i kartę rowerową).Tych z Państwa, którzy wolą przyjechać samochodem zapraszamy z rowerami bezpośrednio do Leśnej Doliny (Organizatorzy nie zapewniają rowerów).

Już o godzinie 11:00 rozpoczną się rajdy rowerowe dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe (przedszkolaki, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP). Wszyscy uczestnicy, którzy wcześniej zapiszą się na rajd otrzymają medal za uczestnictwo oraz pakiet składający się z wody oraz poczęstunku. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Zaraz po nich zachęcamy do udziału w Rowerowej Wyprawie Patrolowej (ok. godziny 12:00-12:30). Wyprawa skierowana jest do grup min. 3 osobowych max. 5 osobowych, w tym minimum 1 osoba dorosła. Zgłoszone drużyny będą miały za zadanie przejechać na rowerach wyznaczoną trasę (grupa dostanie mapkę z zaznaczoną trasą – ok. 8 km) z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, na których musi wykonać zadania. Zabawa nie ma charakteru rywalizacji na czas i wystarczy zebrać wszystkie pieczątki na trasie. Zachęcamy Państwa do udziału w wyprawie i do wspólnego spędzenia czasu wolnego z rodziną na świeżym powietrzu. Udział w wyprawie jest bezpłatny.

W tym dniu zaplanowany jest także instruktaż i przemarsz Nordic Walking (ok. godziny 13.00), bezpłatne dmuchańce dla dzieci oraz wiele ciekawych zabaw.
Na terenie dostępny będzie również catering (odpłatnie).

Wszystkich chętnych prosimy o składanie kart zgłoszeniowych do 19.09.2016 r. do szkoły lub przedszkoli z terenu Gminy Kotla, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli czy też Urzędu Gminy w Kotli. Karty zgłoszeniowe niezbędne są do ustalenia liczby uczestników i przygotowania medali czy też drobnych upominków. Możliwe będą zapisy również w dniu zawodów w Biurze Zawodów (zorganizowanym przy Oberży Leśna Dolina) w godzinach od 10 do 11 dla rajdów rowerowych i do godziny 12.00 dla Rowerowej Wyprawy Patrolowej, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego też zachęcamy do wcześniejszych zapisów.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 76/83-18-361 wew. 51 u p. Anny Marcinkowskiej Urząd Gminy Kotla, pok. nr 7 (parter).

1 . karta-zgloszeniowa-rodzinnej-wyprawy-patrolowej

2. karta-zgloszeniowa-konkursu-rajd-rowerowy-przedszkole