To już koniec ferii – pora wracać do szkoły

Sporo atrakcji w Gminie Kotla. Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii.

Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, za oknem padał deszcz zamiast śniegu to wszystkim uczestnikom humory dopisywały, bo podczas odpoczynku od szkoły na dzieci i młodzież z gminy Kotla czekało mnóstwo atrakcji.

„Część oferty na ferie sfinansowano środkami pozyskanymi przez Gminę Kotla z KGHM Polska Miedź SA. W ramach tych środków odbyły się m.in. warsztaty z robotyki lego, manualne, zajęcia ceramiczne, aktorskie oraz Gminny Turniej FIFA 2020”- mówi Wójt Łukasz Horbatowski.

W pierwszym tygodniu ferii GOKiS zorganizował bezpłatne warsztaty wokalne oraz zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Ferie zimowe to nie tylko warsztaty. Dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w wycieczkach do kina Cinema w Głogowie, na basen Chrobry  czy na  lodowisko w Głogowie.
Ponadto funkcjonuje kawiarenka internetowa. Odbywają się rozgrywki z tenisa stołowego, a w sołectwach gminy Kotla działają zajęcia świetlicowe.

Drugi tydzień ferii już za nami. W okresie ferii zimowych dzieci i młodzież korzystały z bogatej oferty GOKiS w Kotli.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku brali udział w rozgrywkach w tenisa stołowego i  w warsztatach sfinansowanych z darowizny pozyskanej przez Gminę Kotla z  KGHM Polska Miedź SA. Były to warsztaty z robotyki z lego, chemiczne, lotnicze, ceramiczne oraz manualne na karolikach Pyssla. Ponadto odbywały się zajęcia świetlicowe w sołectwach, warsztaty wokalne i seanse filmowe dla całych rodzin.
Uczniowie mieli okazję doskonalenia poprzez zabawę umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia podczas gier planszowych. Funkcjonowała również kawiarenka internetowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w kręgielni oraz wyjazd na lodowisko w Głogowie.
„Niebywałą atrakcją był również Rodzinny wyjazd do parku rozrywki Majaland w Kownatach” mówiła Instruktor GOKiS Honorata Urbańczyk. „Po wspaniałej zabawie, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Kotli. Był to dzień niezapomnianych wrażeń” dodała Instruktor GOKiS Julita Cwajna.