Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W czwartek 23 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto ma zachęcać do czytania książek i rozmawiania o literaturze, a jego symbolem jest czerwona róża. Z tej okazji Bibliotekę Publiczną przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w większości krajów od 1996 roku. Ustanowiono go rok wcześniej na 28. sesji Konferencji Generalnej UNESCO, w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. Dla literatury światowej data 23 kwietnia ma symboliczne znaczenie, ponieważ na ten dzień przypada rocznica urodzin lub śmierci wielu wybitnych pisarzy. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku. Jest on okazją do prezentacji książki, wieczorów autorskich, wystaw i zabaw organizowanych przez szkoły, a także obdarowywania się książkami.

Strona główna » Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich » Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2015