Stroiki i wiązanki efektem warsztatów w Sobczycach i Chciemyśli

Pomysłowością i twórczymi umiejętnościami wykazały się uczestniczki warsztatów florystycznych, które odbyły się w Sobczycach (25.10) i Chociemyśli (27.10). Ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Powiatowy Ośrodek Doradców w Głogowie.

Każda z uczestniczek bezpłatnych warsztatów poznawała zasady układania bukietów, a potem pod czujnym okiem i pod wskazówkami prowadzącej, Pani Katarzyny Stec, sama układała własne kompozycje. – Moda i materiały się co roku nieco zmieniają, ale ogólne zasady układania kwiatów są te same – mówi prowadząca warsztaty.

Przygotowane przez uczestniczki stroiki trafią niebawem na groby najbliższych, a bukiety układane przez prowadzącą w ramach pokazu przyozdobiły między innymi krzyże przydrożne w Chociemyśli.