Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

„Czytam bo lubię, czyli mądre wychowanie przez czytanie” to zadanie realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie w 2014 r. Obejmuje ono cykl działań adresowanych do dzieci i młodzieży w powiecie głogowskim. W ramach tego zadania Biblioteka Publiczna przy GOKiS w Kotli zorganizowała kolejne spotkanie autorskie dla najmłodszych czytelników.
Tym razem gościliśmy Pawła Wakułę, absolwenta malarstwa i pedagogiki artystycznej, od lat związanego z tygodnikiem „Angora” i popularnym dodatkiem dla dzieci „Angorka”. W 2007 roku jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy” został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a w 2011 „Kajtek i Yetik” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie odbyło się 6 października. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli. Paweł Wakuła opowiadał o swoim zawodzie rysownika – humorysty, historii powstania swoich książek i o ich bohaterach. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Opowieści o książkach na bieżąco ilustrował rysunkami, które sprawnie wychodziły spod jego ręki. Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa” oraz ze środków przeznaczonych na realizację zadań biblioteki powiatowej dla Powiatu Głogowskiego.

Posted by Gmina Kotla on Freitag, 10. Oktober 2014