Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

W czwartek, 14 kwietnia, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Chotomską. Pisarka, znana głównie jako Ciotka Klotka

z telewizyjnego „TIK-TAKa”, spotkała się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki, uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kotli.

Ewa Chotomska to autorka wielu tekstów piosenek dla dzieci (m.in. z repertuaru zespołu FASOLKI), aktorka, pisarka, reżyserka i scenarzystka. Występowała w takich programach telewizyjnych jak „TIK-TAK”, „Ciuchcia”, „Fasola” oraz „Domowe Przedszkole”.

Podczas spotkania opowiadała o swojej pracy w telewizji i pisaniu tekstów, a opowieść  urozmaicała recytacją fragmentów wierszy, zagadkami oraz wspólnym śpiewaniem piosenek. Wiersze towarzyszą jej od dziecka, bo z mamą, znaną poetką Wandą Chotomską, bawiły się w rymy. Na koniec przed panią Ewą ustawiła się kolejka po książki, płyty i upragnione autografy.

Spotkanie autorskie zostało sfinansowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie z dotacji przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Głogowie w celu realizacji zadań biblioteki powiatowej dla bibliotek gminnych.