Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W ramach zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka publiczna gościła Agnieszkę Frączek, autorkę wierszy i opowiadań dla dzieci. Spotkanie autorskie odbyło się 11 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Pisarka spotkała się z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotli.
Agnieszka Frączek to germanistka i leksykograf, doktor habilitowany językoznawstwa. Laureatka Nagrody Edukacja XXI, otrzymała też wyróżnienie IBBY „Dziecięcy Bestseller Roku”. W książkach dla najmłodszych czytelników popularyzuje poprawną polszczyznę i rozprawia się z błędami językowymi.

Podczas spotkania opowiadała o swojej twórczości, rodzinie i ukochanych zwierzakach, które są bohaterami jej książek. Opowieść  urozmaicała fragmentami wierszy i zagadkami. Przytoczyła ciekawe przykłady często popełnianych błędów językowych. Zwróciła uwagę na pracę ilustratora książek i rolę ilustracji, dzięki którym  można lepiej zapamiętać czytany tekst. Dzieci zasypały autorkę gradem pytań, a na koniec wręczyły wielkanocny upominek i  ustawiły się w długiej kolejce po autografy.
Spotkanie autorskie zostało sfinansowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głogowie z dotacji przeznaczonej na realizację zadań biblioteki powiatowej dla bibliotek gminnych.

Strona główna » Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek » Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek