Spotkanie autorskie w bibliotece

W ramach 23. Głogowskich Konfrontacji Literackich biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli gościła poetów z Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Na spotkanie autorskie przyjechali: Anna Nawrocka (laureatka głównej nagrody 22. GKL oraz zdobywczyni czołowych miejsc w trzech kolejnych edycjach Turnieju Jednego Wiersza na Stachuriadzie), Krystyna Sławińska, Anna Ewa Klimowicz i Hubert Horbowski. W spotkaniu z poezją uczestniczyli uczniowie Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli.

Grupa Literacka NURT zrzesza kilkunastu twórców – amatorów, osoby piszące wiersze, teksty piosenek, prozę, bajki dla dzieci, scenariusze. Członkowie NURT-u to ludzie różnych zawodów i w różnym wieku, których łączy wspólna pasja – pisanie. Wydali trzy zbiory wierszy „Ślady czasu”, „Witraże słów” i „U schyłku dnia”.
Imprezę dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miejskiej Głogów.

Strona główna » Spotkanie autorskie w bibliotece » Spotkanie autorskie w bibliotece