Sołectwo Grochowice wygrało szósty turniej wsi

Siedem drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Kotla wzięło udział w szóstej edycji Turnieju Wsi, którego gospodarzem w tym roku było sołectwo Sobczyce. Turniej odbył się w sobotę, 27 lipca, a uczestnikami były sołectwa: Chociemyśl, Głogówko, Grochowice, Krzekotówek, Moszowice, Sobczyce i Zabiele.

Najwięcej punktów i tym samym I miejsce wywalczyła drużyna Sołectwa Grochowice, II miejsce Sołectwa Chociemyśl i III miejsce Sołectwa Krzekotówek. Grochowice okazało się niepokonane już trzeci rok z rzędu!

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach – wyścigi w woderach, wbijanie gwoździ na czas, wykopki, wyścig z taczką, rysowanie portretów i ustawianie wieży z drewnianych klocków.

– „Gratuluję wszystkim udanej rywalizacji i dobrej zabawy, bo to było tego dnia najważniejsze” – mówiła Przewodnicząca Rady Halina Przybylska.

Zwycięzcy odebrali z rąk Przewodniczącej Rady Gminy Haliny Przybylskiej, Sekretarz Gminy Ewy Konarskiej- Jóźwiak oraz Dyrektor GOKiS Iwony Adamczak nagrody finansowe
i puchary: za zajęcie I miejsca 500 zł, II miejsca 400 zł i III miejsca 300 zł. Pozostałe drużyny otrzymały czek na 200 zł.
Podczas turnieju dla dzieci przygotowano bezpłatny dmuchany zamek, był również catering i stoisko z zabawkami.

Organizatorami VI Turnieju Wsi był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Urząd Gminy Kotla oraz Sołectwo Sobczyce. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.