Sołectwo Chociemyśl laureatem konkursu wojewódzkiego

Nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych sołectwo Chociemyśl  odebrało w sobotę w miejscowości Chełmsko Śląskie w gminie Lubawka. Wszystko to za sprawą zgłoszenia się sołectwa do konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski  Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Sołectwo Chociemyśl konkurowało z innymi w kategorii „Najpiękniejsza wieś” i decyzją komisji zdobyła w tej kategorii WYRÓŻNIENIE.

Na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pojechała delegacja mieszkańców, którą reprezentowali m.in. Sołtys Sołectwa Chociemyśl Pani Helena Płócienniczak, Lider Grupy Odnowy Wsi Pan Mirosław Skrętkowski, przedstawiciel Koła Wędkarskiego „Jaź” Pan Jan Grabia, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich na czele z przewodniczącą Panią Dorotą Grabia, lokalny artysta Pan Janusz Owsiany, Zespół Folklorystyczny „Wrzos”, a także Wójt Gminy Kotla Pan Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Kotla Pani Halina Przybylska, Sekretarz Gminy Kotla Pani Ewa Konarska – Jóźwiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli Pani Iwona Adamczak oraz Gminny Koordynator Odnowy Wsi Pani Anna Marcinkowska.

Podczas podsumowania konkursu na scenie zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Wrzos”, który otrzymał gromkie brawa.

Jest to już druga nagroda sołectwa w tym konkursie. Rok temu sołectwo zdobyło III miejsce w kategorii „Najlepszy start”, a w tym roku startowało w tej najważniejszej kategorii. – Jest to dla nas niezwykle ważna nagroda, która dodaje chęci i mobilizuje do dalszego działania.  – mówiła Halina Przybylska mieszkanka Chociemyśli i jednocześnie Przewodnicząca Rady Gminy Kotla.

Gratulujemy sołectwu udziału w konkursie i realizacji działań integrujących całe sołectwo Chociemyśl.

galeria foto: