Skidniów reprezentantem Gminy Kotla podczas Święta Tradycji Wielkanocnych Ziemi Głogowskiej

Koło Gospodyń Wiejskich ze Skidniowa oraz Zespół Folklorystyczny „Skidniowianie” reprezentowały Gminę Kotla podczasPowiatowych Prezentacje Tradycji Wielkanocnych, które odbyły się 31 marca na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Głogowie.  Organizatorem prezentacji było Starostwo Powiatowe w Głogowie, Technikum nr 6 oraz Zespoł Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Impreza podzielona była na część warsztatową dla uczniów, prezentację stołów wielkanocnych i występy zespołów folklorystycznych. Realizowali je partnerzy wydarzenia, między innymi Gmina Kotla. Część warsztatową prowadziły instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, wielkanocny stół pieczołowicie przygotowały panie z KGW Skidniów, a na scenie prezentował się zespół „Skidniowianie” wraz z 15-osobową grupą dzieci.

Panie ze Skidniowa włożyły dużo pracy i czasu w przygotowanie wystawy. Stoły były pięknie udekorowane świątecznymi stroikami, pisankami i palmami. Uczestnicy prezentacji przyszykowali wielkanocne dania, przekąski oraz wypieki. W trakcie imprezy można było nie tylko poszukać świątecznych inspiracji, ale także skosztować dań przygotowanych przez gospodynie z całego powiatu.

Organizatorzy prezentacji ufundowali nagrody rzeczowe dla przedstawicieli poszczególnych gmin. Dodatkowo, Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski przekazał upominek dla reprezentantów stoiska Gminy Kotla. Dla dzieci z zespołu Wójt i dyrektor GOKiS Kotla przygotowali słodkości.

– Serdecznie dziękuję Paniom ze Skidniowa za tak piękne przygotowanie naszego gminnego stoiska i godne reprezentowanie Gminy podczas prezentacji. Zespołowi zaś gratuluję uroczego występu – mówił Wójt Łukasz Horbatowski.