Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Wielkanocną Gminy Kotla

Na ogłoszony przez GOKiS w Kotli konkurs plastyczny pt. „Kartka Wielkanocna Gminy Kotla” wpłynęło 30 prac plastycznych w dwóch kategoriach. Jury wybrało najpiękniejsze prace, które zostaną rozesłane wraz z życzeniami przez Urząd Gminy Kotla.
W dniu 30 marca 2017 r. w Urzędzie Gminy Kotla odbyło się podsumowanie konkursu, podczas którego komisja dokonała oceny prac w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI szkoły podstawowej. Wręczenia upominków dokonał Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla, Halina Przybylska Przewodnicząca Rady Gminy i Iwona Adamczak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.
Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością, różnorodnymi technikami plastycznymi, spełniające kryteria regulaminu konkursu. Po burzliwych obradach komisji udało się wyłonić zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:
Kategoria kl. I-III
I – miejsce – Karolina Dziurdziak
wyróżnienie – Maja Holcman
wyróżnienie – Julia Lisiecka

Kategoria kl. IV-VI
I – miejsce – Magdalena Przystańska
wyróżnienie – Julia Urbańczyk
wyróżnienie – Oskar Młynarczyk

Projekty kartki, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach zostały wydrukowane jako kartka Gminy Kotla. Do każdego ze zwycięzców trafiła też pula tych unikatowych kartek, a także kubek z uwiecznionym projektem. Wyróżnieni w obu kategoriach również otrzymali unikatowy kubeczek z wzorem swojej pracy konkursowej.
Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, propagowanie twórczości artystycznej oraz poznawanie różnych technik plastycznych.
Organizatorami konkursu był Urząd Gminy Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.
galeria foto: