Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

W dniu 23 maja Bibliotekę Publiczną przy GOKiS odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli. W tym tygodniu w przedszkolu trwał „Tydzień bajek i baśni”, w ramach którego zaproszeni goście czytali bajki starszakom. Podsumowaniem była wizyta w bibliotece, gdzie przedszkolaki dowiedziały się jak zostać czytelnikiem, zapoznały się z ofertą dla najmłodszych, ale także podzieliły się swoją wiedzą o tym, jak dbać o książki i jaką rolę pełnią one w życiu małego człowieka. Wizyta nawiązuje do niedawno zakończonego Tygodnia Bibliotek i wpisuje się w kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania społeczna Fundacji „ABCXXI- CPcd” rozpoczęła się 1 czerwca 2001 roku. Dziś piękny plakat „z motylem” autorstwa Rafała Olbińskiego jest powszechnie rozpoznawany, podobnie jak hasło „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”. Nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość, a dzięki działaniom Fundacji coraz więcej rodziców zaczyna traktować wychowanie dzieci jako swoje najważniejsze życiowe zadanie.