Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego

Koło Gospodyń Wiejskich ze Skidniowa oraz Zespół Folklorystyczny „Skidniowianie” reprezentowały Gminę Kotla podczas Powiatowych Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego, które odbyły się 22 marca 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Głogowie.

Panie włożyły dużo pracy i czasu w przygotowanie wystawy. Na stołach oprócz różnorodnych i smacznych potraw widniały przepiękne dekoracje wielkanocne. Uczestnicy wymieniali się między sobą przepisami kulinarnymi oraz technikami tworzenia wielkanocnych kompozycji. Publiczność natomiast mogła nie tylko obejrzeć ale i skosztować zaprezentowane potrawy.

Ważnym elementem Prezentacji Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego były również warsztaty świąteczne, przeprowadzone przez instruktorki z GOKiS dla przedszkolaków oraz uczniów niższych klas szkół podstawowych. Organizatorem prezentacji było Starostwo Powiatowe w Głogowie, Technikum nr 6 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Serdecznie podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich ze Skidniowa oraz Zespołu Folklorystycznemu „Skidniowianie” za przygotowanie stoiska i wspaniałe reprezentowanie naszej Gminy.

Strona główna » Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego » Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego