„Polska Wielkanoc” w gminie Kotla

Stowarzyszenie Grochowice Zdrój realizuje na terenie Gminy Kotla projekt pt. „Polska Wielkanoc”. Pierwsze warsztaty pn. Tradycyjne palmy wielkanocne odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli oraz w Krzekotówku.
„Tradycyjne palmy wielkanocne to warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem naturalnych materiałów roślinnych i papierniczych”- mówi koordynator projektu Julita Cwajna

Projekt „Polska Wielkanoc” realizowany jest w czterech miejscowościach tj. w Grochowicach, Kotli, Chociemyśli oraz Krzekotówku.

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Polska Wielkanoc” odbędą się jeszcze 3 warsztaty:
1. Mój koszyczek wielkanocny – warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem wikliny papierowej;
2. Warsztaty z jajem – warsztaty tworzenia tradycyjnych kraszanek i pisanek;
3. Wielkanocna baba i inne ciasta – warsztaty kulinarne z pieczenia tradycyjnych ciast wielkanocnych.

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się z przedstawicielem Stowarzyszenia Grochowice Zdrój pod nr tel. 603080265.

Na realizację projektu Stowarzyszenie Grochowice Zdrój pozyskało środki w kwocie 8600 zł ze Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.